FAQ

 

Dlaczego nauka online? Dlaczego eLingwista?

 

Od kilku lat z powodzeniem prowadzimy kursy dla setek osób. Nasi uczniowie cenią nasze zaangażowanie, profesjonalizm, elastyczność oraz atmosferę sprzyjającą nauce. Jako szkoła online, proponujemy wam lekcje, które realizujecie w domowym zaciszu lub też po godzinach w pracy. Dzięki temu oszczędzacie czas i pieniądze, które w innym wypadku należałoby doliczyć na dojazdy do szkoły oraz na powrót do domu.

  •       skuteczność – nie stosujemy jednej metody nauczania. Dla ważne są zarówno efekty nauczania, jak również twoje samopoczucie na prowadzonych przez nas lekcjach. Dlatego też łączymy różne systemy, proponujemy naszym uczniom to, co będzie dla nich najlepsze;
  •       profesjonalizm – współpracujemy tylko z najlepszymi lektorami. Z racji tego, że nasza szkoła mieści się w Krakowie, są to w większości absolwenci takich uczelni, jak Uniwersytet Jagielloński czy też Uniwersytet Pedagogiczny. Kandydat na nauczyciela musi wykazać się nie tylko specjalistyczną wiedzą w swojej dziedzinie. Musi być też przyjacielem i animatorem zajęć, tak by obie strony czerpały przyjemność z realizowanych lekcji;
  •       indywidualizacja – formuła naszych zajęć pozwala nam na dopasowanie planu nauczania do konkretnego kursanta. Podczas zajęć jesteś jedynym uczniem i nasz lektor może poświęcić czas na rzeczy, które są dla ciebie najważniejsze;
  •       elastyczność – nieważne jaki rodzaj kursu wybierzesz – terminy lekcji i tak będą dopasowane do twoich potrzeb. To ty decydujesz, kiedy i jak długo będziesz się uczył;
  •       wygoda – najważniejsze jest dla nas to, żebyś czuł się na zajęciach komfortowo. Możesz odbywać lekcje, siedząc w swoim ulubionym fotelu, nie myśląc o szybkim powrocie do domu lub też wykorzystać przerwę w całodziennej pracy;
  •       konkurencyjność – dzięki temu, że zajęcia realizowane są drogą elektroniczną, nie płacisz za paliwo, podręczniki czy też wynajem sali. Pamiętaj też, że lekcja odwołana dzień wcześniej, nie przepada, co za tym idzie, ty nie tracisz pieniędzy;
  •       doświadczenie – nasi lektorzy, mimo młodego wieku, mogą pochwalić się dużym doświadczeniem zawodowym, zdobywanym już w trakcie studiów. Warto też dodać, że nikt z nas nie osiada na laurach – wciąż staramy się doskonalić poprzez udział w konferencjach, szkoleniach oraz dalszej nauce na studiach podyplomowych;
  •       współdziałanie – z każdym problemem możesz zwrócić się do naszego biura. Zarówno lektorzy, jak i uczniowie nie są u nas anonimowi. Dzięki temu możemy szybko reagować i nieść pomoc, kiedy tego potrzebujesz.

 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc uczestniczyć w kursie językowym online?

 

Każdy może uczyć się w szkole eLingwista. Wystarczy, że masz na swoim komputerze zainstalowany Adobe Flash (program jest potrzebny do korzystania z wirtualnej tablicy) oraz komunikator Skype, posiadasz dostęp do Internetu, masz słuchawki z mikrofonem oraz...szczere chęci!

 

Lekcja próbna – na czym polega oraz ile trwa?

 

Jeżeli chcesz uczyć się języka obcego online, ale nie jesteś przekonany do skuteczności takiej metody, to zapraszamy na bezpłatną, niezobowiązującą lekcję próbną. W trakcie takich zajęć najpierw jest przeprowadzany test leksykalno-gramatyczny, aby lektor mógł wstępnie ustalić poziom językowy przyszłego kursanta. Następnie odbywa się tzw. lekcja pokazowa z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych szkoły, która ma na celu wprowadzenie ucznia w świat niebanalnych rozwiązań, które czekają każdego, kto zdecyduje się na naukę z nami. Czas lekcji wynosi od 60. do 90. minut i zależy od tego, co dokładnie lektor chce zdiagnozować podczas takiej lekcji.

 

Czym się różnią poszczególne pakiety od siebie?

 

Po pierwsze: liczbą godzin. Każdy ma do wyboru pakiety miesięczne lub semestralne. Są to pakiety brązowe, gdzie jest odpowiednio 8 lub 40 godzin do zrealizowania; pakiety srebrne, które pozwalają na odbycie 12. lub 60. godzin oraz pakiety złote, które uprawniają do nauki w trybie 16-godzinnym lub też 80-godzinnym. Czas na zrealizowanie pakietu miesięcznego wynosi 31 dni, natomiast na pakiet semestralny przewidziany jest okres 5. miesięcy.

 

Po drugie: ilością osób. Możesz z powodzeniem odbywać standardowy kurs indywidualny, na którym jesteś jedynym uczniem naszego lektora (taka lekcja trwa 50 minut). Dla tych, którzy chcą uczyć się w grupach i mają osoby chętne do takiej formy nauki, proponujemy kurs grupowy (do 3. osób), który pozwala znacznie obniżyć koszty nauki (lekcja trwa 45 minut).

 

Po trzecie: elastycznością godzin. Możesz wybierać pomiędzy pakietem standardowym a elastycznym. Kurs standardowy jest skierowany do osób, które mają unormowany tryb dnia, a ich obowiązki zarówno zawodowe, jak i domowe pozwalają na określenie jednoznacznych terminów lekcji. Oznacza to, że uczeń umawia się na z góry określone dni nauki, na przykład poniedziałki i środy o godzinie 15:00. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na trzymanie się sztywnych terminów, przygotowaliśmy kurs elastyczny. Polega to na tym, że uczeń umawia się na poszczególne lekcje bezpośrednio z lektorem. Pozwala to na zupełną dowolność realizacji szkolenia i pozostawia uczniowi komfort psychiczny, związany z możliwością planowania zajęć tak naprawdę z dnia na dzień.

 

Lektorzy. Kim są? Z iloma mam zajęcia?

 

Wszyscy nasi lektorzy są absolwentami najlepszych polskich uczelni. Ich bogate doświadczenie zawodowe pozwala na realizację kursów na najwyższym poziomie. Należy jednak pamiętać, że są to nie tylko nauczyciele, ale również ludzie z wieloma pasjami, a ich ciekawość świata i ludzi przekłada się na miłość do nauczania języków innych kultur.

Rozpoczynając naukę w szkole eLingwista, zostajesz zaproszony na lekcję przez jednego z naszych lektorów. Jest to osoba, która będzie stale prowadziła twoje zajęcia. Uważamy, że nauka z jednym nauczycielem może przynieść więcej korzyści – przede wszystkim dlatego, że lektor ma możliwość poznania swojego ucznia, zna jego mocne i słabe strony, jest w stanie od razu reagować na wszelkiego rodzaju sugestie i problemy.

 

Komu mam zgłosić przełożenie/odwołanie zajęć i kiedy?

 

Wszelkiego rodzaju nieobecności należy zgłosić do Biura Obsługi Klienta (BOK) drogą mailową lub telefonicznie. Zajęcia powinny być odwołane najpóźniej dzień wcześniej – wtedy można umówić się z biurem na ich odrobienie. W innym wypadku, lekcja przepada bezpowrotnie.

 

Co to jest wirtualna tablica?

 

Jest to aplikacja, która pozwala na udostępnianie uczniowi materiałów w formie książki, plików dźwiękowych lub video. Lektor ma dzięki temu możliwość pokazywania uczniom w trakcie zajęć różnego rodzaju przykładów, rozrysowywania konstrukcji gramatycznych, czy też przesyłania plików. Aplikacja ta nie wymaga instalacji, wystarczy mieć jedynie wtyczkę Adobe Flash Player, aby móc dowolnie korzystać ze wszystkich funkcji tablicy.

 

Na czym polega „właściwa diagnoza”, która ma określić najlepsze sposoby nauczania języka?

 

Każdy z naszych uczniów jest indywidualną jednostką i chcemy, by tak był traktowany. Dlatego też staramy się, aby plan nauczania był dostosowany dokładnie do jego potrzeb i oczekiwań. W trakcie zajęć lektor poznaje swoich kursantów, ustala z nimi pewną strategię działania i układa indywidualną ścieżkę edukacyjną, nad której realizacją czuwa nasz metodyk. Dzięki temu każdy z uczniów może realizować kurs „własnym tempem”, co przekłada się na maksymalizację ilości przyswojonej wiedzy, bez niepotrzebnego przemęczania się.

 

Jak i kiedy mam zapłacić za kurs?

 

Płatności za kursy językowe w szkole eLingwista są realizowane w systemie tzw. down payment, czyli są to płatności uiszczane z góry. Dzięki temu nie ma konieczności zawierania umów, co znacznie usprawnia realizację lekcji. Wpłaty należy dokonać najpóźniej na 2 dni przed planowanym przystąpieniem do zajęć, tak abyśmy dzień wcześniej mogli taką wpłatę zaksięgować w systemie oraz poinformować lektora o rozpoczęciu szkolenia. Wpłaty można dokonać na trzy sposoby: przelewając określoną kwotę na jedno z dwóch kont bankowych podanych na stronie elingwista.com lub kartą płatniczą albo kredytową korzystając z systemu DotPay oraz PayPal.