Nasi Lektorzy

Przedstawiamy sylwetki naszych lektorów. Każdy lektor posiada stosowne wykształcenie filologiczne i pedagogiczne, dlatego nasi uczniowie mogą mieć pewność, że zajęcia są zwasze prowadzone przez profesjonalną kadrę.
 

Copyright eLingwista © 2009-2016

 

lektor j. niemieckiego

 

 

edukacja lektor

 

 

 

 

Uniwersytet Wrocławski

 

 

Mam na imię Justyna i pochodzę z dolnego śląska.  Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się od samodzielnej nauki w domu. Mimo usilnych starań i ogromu wkładanej w naukę pracy, nie potrafiłam zrozumieć bardzo wielu zagadnień, dlatego też postanowiłam kontynuować naukę w szkole językowej, gdzie odkryłam, że język niemiecki to moja prawdziwa pasja, która stała się jednocześnie zawodem. Już podczas studiów rozpoczęłam pracę jako lektor i kontynuuję ją do dziś. Niesamowitą radość sprawia mi patrzenie na rozwój językowy moich uczniów, dlatego wiem, że nauczanie nigdy mi się nie znudzi.

lektor j. angielskiego

 

edukacja lektor

 

 

 

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 

 

Jestem studentką studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim i absolwentką filologii angielskiej oraz francuskiej. Od dwóch lat prowadzę zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego i francuskiego na uczelni.Miałam także okazję nauczać języka angielskiego w ramach wolontariatu w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży „Kana” w Sosnowcu oraz podczas pobytu w Paryżu, gdzie studiowałam przez rok w ramach programu Erasmus. W nauczaniu najważniejsza jest dla mnie komunikacja, kontakt z żywym językiem i indywidualne podejście do każdego ucznia. Cenię także miłą atmosferę, dzięki której zajęcia stają się o wiele przyjemniejsze! Myślę, że każdy jest w stanie nauczyć się języka obcego, jeśli tylko chce. Sama obecnie próbuję swoich sił w języku hiszpańskim. Od ukończenia studiów magisterskich pracuję także jako tłumacz języka angielskiego i francuskiego.Moją pasją są podróże (zwłaszcza do Francji i Afryki), śpiew oraz literatura senegalska, której tajniki zgłębiam w ramach pracy doktorskiej.

lektor j. angielskiego

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu

 

 

Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam też tamtejsze Kolegium Języków Obcych. Przez rok uczyłam w szkole językowej, gdzie przygotowywałam i prowadziłam zajęcia. Od wielu lat udzielam korepetycji – zarówno dorosłym, jak i uczniom w wieku szkolnym. Pracowałam też w firmie Imperial Tobacco, gdzie tłumaczyłam anglojęzyczną dokumentację na język polski. Hobbystycznie zajmuję się fotografią (wykonywałam między innymi wizualną relację z festiwalu Tauron Nowa Muzyka czy koncertu Sleep Party People, z których wokalistą miałam też przyjemność przeprowadzić wywiad po angielsku). Zdjęcia mojego autorstwa można znaleźć na portalu Photo Vogue czy w tomiku poetyckim Ireny Michalskiej. Oprócz tego, uwielbiam literaturę, zwierzęta i dobre kino.

 

lektor j. angielskiego

 

edukacja lektor

 

 

 

University of Westminster, London

 

 

Nazywam się Klaudia Biskup i jestem rodowitą Polką, aczkolwiek ostatnie osiem lat żyłam w Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałam i kształciłam się. Posiadam płynną znajomość języka angielskiego i zaawansowaną znajomość języka hiszpańskiego. Ukończyłam Uniwersytet Westminster w Londynie, gdzie studiowałam angielsko-hiszpańskie tłumaczenie. Nauczyłam się języka na poziomie akademickim jak i również zapoznałam się z wieloma nowymi kulturami, które poszerzyły moje horyzonty. Posiadam również językowe certyfikaty FCE i IELTS oraz jestem zarejestrowaną tłumaczką-wolontariuszką. Podczas studiowania byłam zatrudniona w liceum Bishopsford Arts College, w Londynie jako dwujęzyczna asystentka nauczyciela. Zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi z krajów objętych strefą wojny, co nauczyło mnie cierpliwości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W Polsce od roku uczę dzieci i dorosłych, dzięki  czemu opanowałam metodykę nauczania na różnych poziomach zaawansowania.

 

lektor j. niemieckiego

 

 

edukacja lektor

 

 

 

 

Uniwersytet Rzeszowski

 

 

Zamiłowanie do nauki języka niemieckiego narodziło się u mnie już w okresie szkolnym. W liceum miałam okazję uczestniczyć w klasie europejskiej w Bielefeldzie. Pragnąc nieustanie polepszać moje kompetencje z języka niemieckiego podjęłam studia na kierunku filologia germańska o specjalności pedagogicznej. W ramach studiów wielokrotnie miałam okazję gościć na uczelniach niemieckich w m.in. Bremie, Dortmundzie  i Aachen jako stypendystka DAAD. Obecnie jestem doktorantką UMCS w Lublinie. W ramach studiów doktoranckich prowadzę zajęcia ze studentami. Mam również duże doświadczenie jako nauczyciel gdyż pracowałam w gimnazjum, liceum i technikum. W szkole językowej elingwista prowadzę głównie zajęcia indywidualne dla młodzieży i dorosłych. Staram się, aby każde zajęcia były interesujące i urozmaicone, stosownie dobrane do potrzeb i umiejętności słuchaczy oraz ukierunkowane na rozwój wszystkich sprawności językowych.  W wolnych chwilach czytam, uprawiam sport (jeżdżę na rowerze) oraz uwielbiam długie spacery.

lektor j. angielskiego

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 

 

Mam na imię Ewa i pochodzę z niewielkiej miejscowości w Małopolsce. Jestem absolwentką wydziału filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Uniwersytetu Śląskiego. Od ponad 9 lat jestem czynnym nauczycielem języka angielskiego. Uważam, że nauka języka nie musi ograniczać się tylko do sztywnych regułek gramatycznych, gdyż najistotniejsze jest nauczanie kompleksowe i dające satysfakcję. Staram się posługiwać różnorodnymi metodami aktywizującymi, choć ciągle poszukuję nowych rozwiązań metodycznych. Potrafię dostosować się do oczekiwań strony uczącej się.

Jestem osobą, która na co dzień stara się korzystać z życia. Mam wiele zainteresowań, które już dawno przerodziły się w pasję. Interesuję się literaturą, filmem i muzyką. Jestem osobą aktywną, która lubi jazdę na rowerze i sporty walki. Dążę do celu i stawiam przed sobą nowe wyzwania, gdyż uczymy się przez całe życie, a na rozwijanie pasji nigdy nie jest za późno.

 

lektor j. rosyjskiego, native speaker

 

 

edukacja lektor

 

 

Syberyski Uniwersytet Federalny

 

Nazywam się Ekaterina Sharapova, mam 28 lat, ukończyłam filologię rosyjską na Syberyjskim Universytecie Federalnym (Krasnoyarsk). Jednym z moich atutów jest doświadczenie w prowadzeniu języka rosyjskiego. Prowadziłam zajęcia z języka rosyjskiego dla cudzoziemców (pół roku) na Uniwersytecie Łódzkim ze studentami piątego roku filologii rosyjskiej. Przez cztery lata prowadziłam zajęcia w Lublinie na UMCS. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w małych i dużych grupach.

Przez rok pracowałam jako redaktor i korektor w czasopiśmie najwyższego poziomu (Krasnojarsk, 2010-2011). Mieszkam w Lublinie, jestem doktorantką UMCS. Zajmuję się teatrem rosyjskim w Polsce po przełomie ustrojowym. Jestem osobą odpowiedzialną, charyzmatyczną i kreatywną. Latwo nawiązuję kontakty ze studentami i uczniami. Zawsze powracam do Rosji, więc znam najnowsze tendencji w zmianie języka potocznego. Moje zainteresowania to nauka języków, literatura współczesna, teatr współczesny. Teatrem zajmuję się zarówno teorytycznie, jak i praktycznie. W kręgu moich zainteresowań jest również joga, gra na kławiszach i bębnach.

lektor j. angielskiego

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

 

Skończyłam filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbiam czytać współczesną prozę amerykańską i oglądać horrory, szczególnie te krwawe ;) To właśnie miłość do anglojęzycznej literatury i chęć czytania jej w oryginale zadecydowała o wyborze mojej drogi życiowej. Ważna w moim życiu jest także muzyka, przede wszystkim indie rock i rock alternatywny. Ostatnie dwa lata spędziłam w środkowej Argentynie, gdzie uczyłam angielskiego w różnych szkołach językowych i wymieniałam się doświadczeniami z tamtejszymi nauczycielami. Życie tam i codzienne drobne bitwy, a czasami wojny, z przeciwnościami pozwoliły mi poznać samą siebie i w rezultacie dorosnąć, cokolwiek to znaczy. Poza tym już zawsze będę tęsknić za szklankami fernetu wznoszonymi w grudniowym upale :) Obecnie mieszkam w Polsce, w małym urokliwym miasteczku, gdzie wszystko jest prostsze. Do zobaczenia na zajęciach!

lektor języka polskiego polish teacher

lektor j. polskiego / Polish teacher

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet Łódzki

 

 

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk humanistycznych. Od 2008 roku lektorka języka polskiego jako obcego. Po ukończeniu studiów związana z Katedrą Współczesnego Języka Polskiego UŁ. W latach 2013-2015 lektorka jpjo w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu w Giessen. Obecnie wróciła do Łodzi i  uczy w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ. Jest trenerką szybkiego czytania i technik zapamiętywania, co bardzo pomaga w byciu na bieżąco z glottodydaktycznymi nowinkami. Język jest dla niej nie zbiorem reguł gramatycznych, a przede wszystkim narzędziem komunikacji. Dlatego naucza metodą komunikacyjną, a gramatykę przedstawia swoim słuchaczom w sposób funkcjonalny.

Ponadto  prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty dla nauczycieli. Członkini Federalnego Związku Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech. Każdą wolną chwilę spędza z dobrą książką. Jest miłośniczką kotów, górskich wędrówek i biegania.

 

lektor j. angielskiego

edukacja lektor

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

 

 

Mam na imię Izabela i jestem absolwentką filologii angielskiej. Oprócz mojej największej pasji, jaką jest oczywiście język angielski, interesuję się również medycyną. Być może gdyby nie fakt, iż moje nerwy nie są ze stali, zostałabym lekarzem. Wolne chwile spędzam między innymi na czytaniu książek. Thrillery medyczne należą do moich ulubionych, w szczególności te autorstwa Robina Cooka. Książką, którą szczególnie polecam jest „Chromosom 6”, więc jeśli wśród Was są osoby, które dzielą ze mną zainteresowanie współczesną medycyną, zachęcam do lektury. Swój wolny czas staram się również spędzać aktywnie, ale nie będę ukrywać, że czasami brakuje mi motywacji. Oprócz tego bardzo lubię oglądać programy kulinarne oraz różnego rodzaju filmy dokumentalne. Moim najświeższym małym osiągnięciem jest nauka szycia na maszynie, co pozwala mi na stworzenie „czegoś” dla siebie :) Cel na najbliższe miesiące: opanować język niemiecki do perfekcji. Mam nadzieję, że w tym przypadku motywacji nie zabraknie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do usłyszenia na zajęciach!

 

lektor j. angielskiego

edukacja lektor

 

 

 

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

 

Zajmuję się nauczaniem języka angielskiego od 12 lat na różnych poziomach. W trakcie swojej pracy zawodowej miałem okazję pracować ze wszystkimi kategoriami wiekowymi w szkołach publicznych – od dzieci w wieku przedszkolnym do osób dorosłych. Prowadziłem i prowadzę kursy dla dzieci i młodzieży jak i dla osób na stanowiskach kierowniczych w firmach, instytucjach i innych placówkach. Charakteryzuje mnie wytrwałość, komunikatywność, życzliwość w stosunku do słuchaczy, umiejętność współdziałania jak i łatwość przechodzenia od jednej czynności do drugiej osoby i konsekwencja w działaniu. Nie mam problemów z nawiązywaniem nowych kontaktów, wykazuje dużą otwartość na nowe techniki pracy oraz nowoczesne technologie. Podczas pracy wykorzystuje szereg różnych metod nauczania w zależności od sytuacji – od podającej przez problemową, aktywizującą i eksponującą. Największy nacisk kładę na rozbudzanie kreatywności słuchacza, motywowanie do samodzielnego rozwiązywania problemu poprzez udzielanie wskazówek oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce.

 

lektor j. hiszpańskiego

 

edukacja lektor

 

 

 

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej

 

 

Ukończyłam Filologię Hiszpańską i Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Studiowałam na Universidad de Extremadura w Cáceres, Hiszpania - Wydział Filozofii i Nauk Humanistycznych oraz pracowałam w Centrum Językowym CLIC International House Sevilla, Hiszpania. W nauce każdego języka ważne, aby zdobytą wiedzę o gramatyce i leksyce języka wykorzystywać w komunikacji - rozmowach z innymi i słuchać ze zrozumieniem. Nauka języka to systematyczny proces powtarzania tj. gra na skrzypach - nie ćwiczysz to zapominasz i wychodzisz z formy. Myślę, że warto zapisać się na kurs hiszpańskiego i przeżyć niezapmnianą przygodę, która zaowocuje znajomością hiszpańskiego i ogromną satysfakcją! Saluditos :)

lektor j. angielskiego

edukacja lektor

 

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie

 

 

Mam na imię Patrycja.  Pasja, jaką są dla mnie języki obce miała ogromny wpływ na  wybór mojego  wykształcenia  - a więc filologii angielskiej w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Jozefa Tischnera w Krakowie.  Moja słabość do wszystkiego co nowe, nieodkryte i związane z innymi krajami przekształciła się w długotrwały związek z językiem angielskim oraz rosyjskim, które  towarzyszą mi do dnia dzisiejszego. Oddalając się od tematów czysto językowych, moje drugie  zainteresowanie to sport. Pasjonuje się różnymi dyscyplinami, jednak szczególne miejsce w moim sercu od zawsze zajmuje piłka siatkowa. Kiedy tylko mam czas staram się grać lub kibicować na rożne sposoby - od  oglądania transmisji w telewizji, poprzez aktywne kibicowanie naszej drużynie narodowej w meczach na żywo.  Jako była zawodniczka, zachęcam do uprawiania tego wspaniałego drużynowego sportu.  Połączenie moich sportowych oraz językowych zamiłowań daje efekt w postaci aktywnego  nauczania języka angielskiego - jeśli chcecie się o tym przekonać , zapraszam do wspólnej pracy na zajęciach:)

native speaker of English

 

edukacja lektor

 

 

 

University of Kent (UK) and université Stendhal – Grenoble 3 (France)

 

 

Hi, I’m Roy! I’m a CELTA-qualified British native speaker who is based in the lovely town of Tarnobrzeg, which is near the even lovelier Sandomierz. I’ve been teaching for twenty years now and am still not tired of it! I love teaching because I love meeting new people and exchanging both ideas and opinions with them. My teaching experience has been quite varied: among other things, I spent nine years teaching at the Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych in Sandomierz and also spent a couple of years teaching Business English in companies in Stuttgart and the surrounding area (Germany), including Daimler-Chrysler. What’s my teaching style? Well, I base the content of my courses on my students’ interests and needs, so no two courses are the same. I also like to use a lot of humour in my teaching. I must confess to being a music freak and like listening to almost every kind of music (NOT including techno or Disco Polo!). Moreover, I do like to get my nose into a good book every now and again: my favourite writer is the Turkish writer Orhan Pamuk. I went to the northeastern US nearly six years ago and can’t stop dreaming about going back there. If only I had the money to do it (sigh!)! Oh, and in case you’re wondering, I hold degrees in French from the two universities mentioned above and speak Polish, French and German. Anyway, hope to be teaching you soon! :-)

lektor j. angielskiego

 

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

 

 

Ukończyłem Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, a następnie Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - mieście,  w którym obecnie mieszkam. Moja przygoda z nauczaniem angielskiego zaczęła się wiele lat temu, gdy po pierwszym obejrzeniu anime „Great Teacher Onizuka” zdałem sobie sprawę, że nauczanie może być fajne. A jako że angielski zawsze był moim ulubionym językiem obcym zdecydowałem, że w przyszłości zostanę nauczycielem angielskiego. Gdy nie myślę o angielskim lub nauczaniu, to piję Frugo, słucham różnych podgatunków heavy metalu i jeżdżę na koncerty metalowe lub trenuję kendo, oglądam anime, czytam mangę i zagłębiam się w kulturę i historię Japonii, którą kiedyś na pewno odwiedzę.


lektor niemieckiego online

niemiecki online z lektorem

lektor j. niemieckiego

 

edukacja lektor

 

 

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II

 

 

Pierwszy kontakt z niemieckim miałam w czwartej klasie szkoły podstawowej i od tamtej pory pogłębiam swoją znajomość tego języka. Z czasem zainteresowanie przerodziło się w pasję, która z kolei skłoniła mnie do podjęcia studiów filologicznych. Udzielaniem lekcji niemieckiego zajmuję się od początku edukacji na uniwersytecie, co pozwoliło mi uzupełniać o własne doświadczenia wiedzę teoretyczną uzyskaną na zajęciach specjalistycznych. Okazjonalnie wykonuję tłumaczenia na zlecenie, ale to właśnie nauczanie sprawia mi największą satysfakcję. Dzięki podjętej niedawno nauce języka włoskiego, potrafię lepiej zrozumieć początkującego ucznia ;) Czas wolny wypełnia mi literatura, sport i gry planszowe ze znajomymi.

 

lektor j. angielskiego

 

edukacja lektor

 

 

 

 

Uniwersytet Warszawski

 

 

Jestem studentką studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim i specjalizuję się we współczesnej prozie Brytyjskiej. Do ulubionych pisarzy zaliczam min. Salmana Rushdiego, Iris Murdoch i Angelę Carter. Jak każdy przedstawiciel generacji Y przyznaję się do ‘nieznacznego’ uzależnienia od nowych technologii. Często podążam za głosem serca,  za głosem rozsądku też się zdarza. Za sygnałem wi-fi podążam zawsze ;).  W wolnej chwili lubię śledzić nowe trendy z hatalska.com czy podpatrywać życie  w Korei Południowej razem vloggerami z EatYourKimchi. Kiedy już  jestem offline chętnie spaceruję po górach i jeżdżę na rowerze.  Mam nadzieję że doświadczenie metodyczne zdobyte na uczelni (jak i godziny spędzone na  YouTubie)  zaowocują zajęciami o ciekawej i zróżnicowanej treści!

 

angielski z lektorem

lektor j. angielskiego

 

edukacja lektor

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

 

 

Pochodzący z Lublina, magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Specjalizuje się głównie w kulturze afroamerykańskiej, o której pisał swoją pracę magisterską. Oprócz języka angielskiego jego wielką pasją jest taniec, którym zajmuje się od 2008 roku, odnosząc liczne sukcesy w tej dziedzinie. Doświadczenie nabyte w pracy instruktora przerzuca na nauczanie angielskiego, stawiając na dobrą relację ze swoimi uczniami, indywidualne podejście do każdej osoby oraz rzetelne przedstawianie informacji. Grzegorz wierzy że jako nauczyciel powinien nieustannie się rozwijać, dlatego często wraca do utrwalania wiedzy na temat podstawowych zagadnień języka, a także otwiera się na konstruktywną krytykę innych nauczycieli.

 

lektor j. hiszpańskiego

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 
 

¡Hola! Mam na imię Adam i ukończyłem filologię iberyjską z językiem hiszpańskim na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Trzy lata temu odkryłem, że przekazywanie innym tego, co przyswoiłem sam sprawia mi wielką satysfakcję. Nauczanie to praca z ludźmi, czyli najlepszy rodzaj pracy. Gdy  przed laty zaczynałem swoją przygodę z językiem hiszpańskim od początku, z całych sił dążyłem do tego, bym mógł się w tym języku wyrazić, bym mógł za jego pomocą komunikować się. Komunikację uważam za jeden z najważniejszych aspektów nauki języka obcego, dlatego podczas moich zajęć kładę bardzo duży nacisk na konwersacje. Obserwowanie jak wraz z biegiem czasu uczeń jest w stanie coraz lepiej się wyrazić jest zawsze bardzo satysfakcjonujące, dla obu stron.  W wolnych chwilach lubię dobre kino lub serial, przeczytać dobry komiks bądź książkę, najlepiej z pogranicza fantasy, science fiction i kryminału.

 

native speaker of English online

native English speaker online

native speaker of English

 

edukacja lektor

 

 

 

 

University of Liverpool, University of Kent
 
 
 
I have over 20 years teaching experience, both of English as a foreign language and of Spanish, French and Italian. I think my strong points as a teacher are that I am patient and friendly and have a good knowledge of English structures. I don’t think there is one way of learning of English or any one magic system which is the best system there is. Obviously, the material that a teacher uses has to be graded to the level of the students he/she is teaching. I think on the whole it is better that material be too easy than too difficult. Repetition, whether of grammar structures or of lexis, is of the utmost importance.
A teacher should be at all times punctual, polite and friendly, as well as being adaptable; lessons almost never go completely according to plan.

 

lektor j. niemieckiego

 

edukacja lektor

 

 

 

Wyższa Szkoła Pedagogiczna

 

 

Uczę języka niemieckiego od 1996 roku. Prowadziłam kursy dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. W nauczaniu online mam 5 letnie doświadczenie. Uważam, że to jest świetna metoda nauczania. Zawsze pasjonowała mnie technika i możliwości jakie daje ona nauczycielowi i uczniowi. W nauczaniu języka niemieckiego stosuję zarówno tradycyjne metody nauczania, jak i nowoczesne.

Wykorzystuję materiały dydaktyczne zebrane przez lata pracy oraz materiały z sieci. W pracy z uczniem staram się przekazać wiedzę w możliwie atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem technik zapamiętywania. Nauczanie języka przez Internet to jest moja pasja. Piszę bloga o języku niemieckim.

 

lektor j. fancuskiego

 

edukacja lektor

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 

 

Ukończone w 2010 roku studia magisterskie dały mi uprawnienia do nauczania języka francuskiego, ale uczyć zaczęłam jeszcze w trakcie studiów. Do tej pory pracowałam z różnymi grupami uczniów – od przedszkolaków po seniorów – więc nic co ludzkie nie jest mi obce. Posiadam doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Przygotowuję uczniów do egzaminów gimnazjalnych, maturalnych, a także olimpiad językowych z bardzo dobrym rezultatem. Ponadto wykonuję tłumaczenia nieprzysięgłe tekstów z różnych dziedzin. Lubię poznawać nowych ludzi i dzielić się z nimi swoją pasją. Cieszę się, gdy mogę im podarować cząstkę siebie i zaszczepić w nich miłość do języka francuskiego. Przede wszystkim lubię być przydatna i widzieć efekty swojej pracy. Jestem cierpliwa i wyrozumiała. Podobno „człowiek żyje tyle razy, ile zna języków” i dziś znajomość jednego języka obcego już nie wystarczy. Postaram się, aby każdy chętny po zajęciach z języka francuskiego zobaczył swoje życie na różowo.

 

lektor j. polskiego / Polish teacher

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

Uczenie mam w genach. Po mamie – lektorce języka angielskiego. Tylko ja postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki spotkaniom z uczniami z całego świata nie dość, że rozwijam się zawodowo to jeszcze realizuję swoją największą pasję – podróżuję. Dlatego mogę spokojnie powiedzieć, że moja praca to jedno z moich największych hobby. I tak od dwóch lat uczę i podróżuje w różne zakątki świata. Modelowa lekcja? Taka, która w  100% angażuje ucznia. Bardzo lubię uczyć metodą zadaniową, a szczególnie z wykorzystaniem projektów.  Wtedy wiem, że uczeń naprawdę umie użyć języka w odpowiednich sytuacjach. Ulubione tematy na lekcji? Te o jedzeniu, kiedy wymieniamy się najróżniejszymi przepisami i doświadczeniami kulinarnymi. Ponieważ gotowanie, obok podróżowania, czytania i oglądania filmów, to kolejna rzecz, którą robię z przyjemnością. Ostatnio moją specjalnością są humusy, od klasycznego po „wariacje na temat”.

 

lektor j. polskiego / Polish teacher

 

edukacja lektor

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Lektor języka polskiego jako obcego oraz rosyjskiego z obszernym 9-letnim doświadczeniem zdobytym w pracy z uczniami z całego świata, którzy przyjechali do Polski, by studiować, pracować lub osiedlić się tu na stałe.

W zależności od potrzeb językowych moich uczniów stosuję różne metody nauczania, głownie jednak kładę nacisk na rozwijanie sprawności mówienia. Potrafię przekazać posiadaną wiedzę w ciekawy, a przede wszystkim skuteczny sposób. Dbam o miłą atmosferę w trakcie zajęć, by zapewnić jak najlepsze warunki do nauki.

W wolnych chwilach uprawiam sport, czytam i podróżuję.

 

lektor j. francuskiego

edukacja lektor

 

 

Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie

 

 

Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu różnych grup wiekowych na wszystkich poziomach. Uczę zarówno najmłodszych, młodzież jak i osoby dorosłe. Przygotowuję do egzaminów gimnazjalnych, maturalnych oraz certyfikatów językowych. Jestem cierpliwą, wyrozumiałą, ale również wymagającą osobą. Nauczanie języka francuskiego traktuję jako pasję. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie, starając się jak najlepiej przekazać mu zdobytą wiedzę, nie tylko z zakresu języka, ale również kultury i obyczajów Francji (które poznałam dzięki licznym wyjazdom do tego jakże pięknego kraju). Każde postępy moich uczniów są dla mnie wielką satysfakcją. Zależy mi, aby każdą lekcję przeprowadzać w sposób ciekawy i zachęcający mojego słuchacza do dalszych wyzwań językowych ponieważ kreatywność i zaangażowanie to motyw przewodni mojej pracy zawodowej. W wolnych chwilach interesuję się fotografią oraz szkicem.

 

lektor j. niemieckiego