Bez kategorii

Angielski dla dzieci. Kiedy zacząć?

Znajomość języków obcych to jedna z podstawowych umiejętności nie tylko w dorosłym życiu. Kiedy rozpocząć i jak nauczyć dziecko angielskiego? Kontakt z językiem jest bardzo ważny już od wczesnych lat szkolnych, ponieważ mózg maluchów jest w stanie przyswajać bardzo dużo informacji właśnie w tym okresie. Dlatego nauka języka angielskiego powinna rozpocząć się dość wcześnie. Co jednak z zajęciami online? Kiedy można zapisać pociechę na zdalne lekcje angielskiego? 

Kiedy rozpocząć naukę języka obcego?

Kursy języka angielskiego online to duże udogodnienie dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się języka. Korzystają z nich zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dla rodziców to oszczędność czasu, ponieważ znika konieczność dojazdów do szkół językowych. Lekcje odbywają się zdalnie, więc jedynym warunkiem wzięcia udziału jest dostęp do internetu. Czy jednak lekcje online to dobre rozwiązanie? Kiedy jest najlepszy moment, by maluch mógł rozpocząć zdalne zajęcia? Angielski online dla dzieci to świetne rozwiązanie, gdy maluch ma 7 lat. W tym wieku mózg uczy się bardzo szybko. Oczywiście każdy rodzić powinien dokładnie obserwować swoją pociechę. Dzieci rozwijają się w różny sposób, dlatego zdalne lekcje online muszą być dopasowane do ucznia.

Jak długo powinny trwać zdalne lekcje angielskiego?

Jak uczyć angielskiego dzieci w podstawówce? Czas trwania lekcji online musi być dostosowany do wieku ucznia. Młodzież i osoby dorosłe mogą uczestniczyć w zajęciach trwających 45, 60 lub nawet 90 minut. Takie lekcje nie sprawdzą się w przypadku młodszych dzieci, które nie są w stanie skupić się tak długo. Dlatego optymalny czas, jaki proponuje szkoła językowa online, to 30 minut dla dzieci w klasach 1-6.

Jak uczyć dziecko angielskiego?

Jak uczyć dzieci angielskiego? W młodym wieku najlepszą metodą jest nauka poprzez zabawę. W przypadku lekcji zdalnych są to interaktywne gry i ćwiczenia przy pomocy eBooka, czyli specjalnie przygotowanego podręcznika. Maluchy uwielbiają ruch i piosenki, dlatego śpiewanie po angielsku będzie skutecznym sposobem. Lekcje online powinny być różnorodne, by dziecko traktowało je jak przyjemność, a nie obowiązek. 

Jak nauczyć dziecko słówek po angielsku?

Interaktywne metody nauczania mają bardzo duży potencjał. Pozwalają na wykorzystanie wielu ciekawych materiałów, dzięki czemu dziecko się nie nudzi. To także dobry sposób, by odpowiedzieć na pytanie, jak nauczyć dziecko słówek po angielsku. Metoda wielokrotnego powtarzania nazw kolorów, zwierząt, dni tygodnia, czy różnorodnych czasowników jest bardzo naturalna. Dziecko chłonie słowa w sposób całkowicie naturalny. Pomocne okazują się interaktywne zabawy, zgadywanki, a także specjalne aplikacje do nauki słownictwa.

Kiedy wprowadzać konstrukcje gramatyczne?

Jak uczyć angielskiego dzieci w podstawówce? Kursy językowe online dla starszych dzieci wprowadzają trudniejsze struktury gramatyczne i jednocześnie przedstawiają je jako logiczny system. Nie oznacza to jednak, że lekcje to siedzenie nad podręcznikiem i wykonywanie podobnych do siebie ćwiczeń. Takie podejście nie zachęci dzieci do nauki. Zdalne zajęcia angielskiego cały czas powinny być atrakcyjne i różnorodne. Interaktywne ćwiczenia sprawiają, że łatwiej przyswaja się wiedzę.

Kiedy rozpocząć zdalną naukę języka angielskiego – podsumowanie?

Dobrze opracowany angielski dla dzieci online może być dedykowany dzieciom, które właśnie rozpoczęły swoją przygodę z edukacją w 1 klasie. Oczywiście każdy rodzic powinien obserwować swoją pociechę, by ocenić, że to faktycznie jest właściwy moment. Dzieci szybko się uczą, jednak zajęcia muszą być kreatywne i różnorodne. A takie lekcje zaowocują w przyszłości, gdy pociecha nie będzie miała problemu z komunikowaniem się w języku obcym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button