Skuteczne metody nauczania

Czy można nauczyć się angielskiego po 50?

Czy nauka angielskiego po 50. roku życia jest możliwa? Procesy starzenia się mózgu sprawiają, że w pewnym wieku trudniej przyswoić nowe informacje. Nie oznacza to jednak, że nauka języków przeznaczona się jest tylko dla młodych osób. Wręcz przeciwnie! Poznawanie słówek, systemów gramatycznych i składniowych ma bardzo dobry wpływ na mózg każdego człowieka, także seniora. 

Uczenie się języków obcych nie ma wieku

Powszechnie uważa się, że im wcześniej zaczniemy się uczyć języka obcego, tym łatwiej przebiegnie proces przyswajania wiedzy. Warto jednak pamiętać, że człowiek faktycznie uczy się całe życie. A to oznacza, że nauka języka angielskiego dla dorosłych jest nie tylko możliwa, lecz także, a może przede wszystkim, wskazana. 

Potwierdzają to m.in. badania naukowców z York University w Toronto. Wnikliwe analizy wykazały, że nauka nowego języka w późniejszym wieku hamuje procesy starzenia i, co więcej, stymuluje mózg do lepszego funkcjonowania. Dzięki temu obniża się ryzyko zachorowania na poważne choroby, takie jak Alzheimer, czy demencja. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy warto uczyć się języka po pięćdziesiątce, jest prosta. TAK!

Angielski dla seniorów – lekcje dopasowane do wieku

Nigdy nie jest za późno, by rozpocząć naukę języka obcego. Kluczową rolę w tym wypadku odgrywa dobór odpowiedniego kursu. Angielski dla seniorów może mieć formę zajęć grupowych lub indywidualnych. Grupowe lekcje online są bardzo dobrym wyborem, ponieważ można wspólnie powtarzać materiał z zajęć. Dzięki temu łatwiej się zmotywować do działania. 

Kursy online wymagają oczywiście odpowiedniego sprzętu. Potrzebne są: komputer z kamerką, odpowiednie głośniki i oczywiście połączenie internetowe. W takiej sytuacji warto poprosić o pomoc dzieci lub wnuki, które wytłumaczą, jak poruszać się po platformach wykorzystywanych przez szkoły językowe. Co więcej, poznawanie nowych technologii również wpływa na działanie mózgu. Pozwala na przełamywanie barier i pokonanie lęku przed czymś nieznanym, a w szerszej perspektywie znacznie ułatwia życie. W końcu przez internet można załatwić wiele spraw urzędowych, a także zrobić zakupy. 

Dlaczego warto wybrać kursy językowe dla seniorów online?

Kursy języka angielskiego online są dopasowane do wieku i potrzeb uczniów, dlatego już na początku warto podkreślić, czy są to zajęcia dla małych dzieci, nastolatków, osób pracujących, czy właśnie seniorów. Lekcje angielskiego dla dorosłych mają różny poziom. Nie ma zatem żadnego problemu, jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z nowym językiem. 

W trakcie zajęć lektor korzysta z różnych pomocy edukacyjnych. Mogą to być:

  • fiszki ze słówkami, 
  • tablice interaktywne,
  • nagrania, 
  • specjalne gry językowe.

Wszystkie techniki nauczania wspierają zapamiętywanie nowych informacji, stymulują mózg, dostarczając mu odpowiednich bodźców, a także, poprawiają koncentrację. Co więcej, do tych materiałów najczęściej można wrócić także po zajęciach. Angielski dla seniorów to zatem świetny pomysł, by na długie lata zachować świeżość umysłową. Zdobywanie nowych umiejętności pomaga również osobom, które przeszły na emeryturę i potrzebują nowego zajęcia.

Czy nauka języka wpływa na kondycję umysłową seniorów – podsumowanie

Kursy językowe online to jeden ze sposobów, który pozwala zadbać o mózg każdego seniora. Lekcje angielskiego można rozpocząć w każdym wieku, nie przy tym żadnych ograniczeń. Dla osób starszych przyswajanie nowych informacji to idealny sposób, aby zadbać o własną kondycję umysłową. Zajęcia wpływają na poprawę pamięci i stymulują mózg do dalszej pracy (a często właśnie tego brakuje osobom, które przestały być aktywne zawodowo). Szkoła językowa online Elingwista dostosowuje zajęcia do poziomu, a także wieku uczniów, by stworzyć jak najlepsze warunki do nauki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button