Bez kategorii

Jak z użyciem internetu przygotować się do matury z angielskiego?

Zbliża się matura i stresujesz się egzaminem z języka obcego? Znasz słówka, piszesz testy, jednak brakuje Ci swobody w korzystaniu z języka? Poziom nauczania w szkołach często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego wielu uczniów zastanawia się jak przygotować się do matury z angielskiego online. W tym artykule poznasz odpowiedź na to pytanie.

Matura angielski online – dlaczego warto uczyć się języka przez internet?

Przygotowanie do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym to duże wyzwanie. Egzamin dojrzałości sprawdza wiedzę z całej edukacji. Do tego dochodzi rozmowa z komisją egzaminacyjną, gdzie nie wystarczy rozwiązywać zadania i znać słownictwo oraz zasady gramatyczne. Trzeba wykazać, że swobodnie posługujesz się językiem.

Dlatego warto zadbać o dodatkowe przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Do wyboru są dwie opcje. Pierwszą jest szukanie stacjonarnych szkół i kursów. Rozwiązanie to ma wiele wad. Trzeba poświęcić czas na dojazd i znaleźć pasujący termin. Każdy maturzysta ma wiele nauki, więc nie jest to komfortowe. Dodatkowo kursy stacjonarne są trudno dostępne dla osób z mniejszych miejscowości.

Tych problemów nie mają kursy angielskiego do matury online – można z nich korzystać z domu, a nawet w czasie podróży. To ułatwia powtórki, poznawanie nowych zagadnień i korzystanie z języka. 

Jak przygotować się do matury z angielskiego online – na co warto zwrócić uwagę?

W sieci znajdziesz mnóstwo aplikacji i programów do nauki angielskiego. Mają one kilka problemów – zwykle uczą głównie słówek. Natomiast na maturze, zwłaszcza ustnej, kiedy rozmawiasz z komisją egzaminacyjną, musisz umieć korzystać z języka w praktyce. Trzeba rozumieć zagadnienia, tworzyć poprawne gramatycznie zdania. A to wszystko pod presją.

To właśnie maturalnego egzaminu ustnego uczniowie boją się najbardziej. Podczas egzaminu pisemnego jest więcej czasu na zastanowienie się, przemyślenie odpowiedzi.

Jeśli chcesz przygotować się do matury z angielskiego online i zależy Ci na egzaminie ustnym, potrzebujesz współpracy z drugą osobą. Nasza szkoła językowa online zapewnia opiekę lektora podczas trwania kursu.

Wszystkie zajęcia są w czasie rzeczywistym. Nasze kursy językowe online odbywają się poprzez Skype. Lektor udostępnia uczniowi różne materiały, prowadzi dialog. Poświęca mu całą swoją uwagę. Dzięki temu tryb i tempo pracy są dopasowane do jego indywidualnych potrzeb.

Ponadto po zajęciach uczniowie otrzymują materiały i notatki, które pozwalają ćwiczyć materiał w wolnych chwilach i przygotowywać się do zajęć. Nasze kursy języka angielskiego online są szyte na miarę każdego ucznia. Wspieramy nie tylko przygotowanie do matury z języka angielskiego, ale także pomagamy przyswoić bieżący materiał, który np. jest niewłaściwie wykładany w szkole.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button