Poradnik nauka języka online

Język angielski w pracy — dlaczego jest tak ważny?

Dlaczego angielski jest ważny na rynku pracy? Pewnie wiele osób zadaje sobie to pytanie, uzupełniając swoje CV. W przeszłości za języki międzynarodowe uznawano łacinę, a później francuski. Z czasem języki te straciły swoją pozycję na rzecz nowego lidera. Angielski zapanował nad całym światem, można go usłyszeć na każdym kontynencie i to właśnie ten język uznaje się za najbardziej uniwersalny. Dotyczy to także kwestii zawodowych. Dla rekruterów wysoki poziom znajomości języka angielskiego stanowi często najważniejsze kryterium przy decyzji o wyborze konkretnego kandydata. Dlaczego tak się dzieje?

Popularność języka angielskiego

Angielski to aktualnie najpopularniejszy język praktycznie w każdej sferze naszego życia. Jest powszechnie używany w pracy (niezależnie od tego, czym się zajmujemy), świecie rozrywki, sportu i nauki. Angielskim posługuje się ponad miliard osób na całym świecie (jest to język urzędowy aż w 52 krajach). Można się zastanawiać, czy to dużo, biorąc pod uwagę, że samych mieszkańców Chin jest więcej (a co za tym idzie, osób mówiących po chińsku również jest więcej). Jednak ze względu na stopień skomplikowania trudno, aby to właśnie język azjatycki był międzynarodowy.

Dlaczego angielski stał się językiem globalnym?

Na popularność języka angielskiego wpływa głównie historia, a szczególnie okres wielkich odkryć geograficznych w XVI wieku. Wyspiarze kolonizowali nowe lądy, rozprzestrzeniając tym samym swój ojczysty język. W pewnym momencie angielski stał się narzuconym językiem urzędowym w różnych zakątkach świata: od Ameryki Północnej, poprzez Indie, Afrykę, na Australii kończąc. Nawet w momencie odzyskania niepodległości przez kolonie angielski pozostał językiem urzędowym.

Na status angielskiego wpłynęła przede wszystkim globalizacja. Internet sprawił, że wiele firm mogło rozpocząć swoją ekspansję na inne rynki, dlatego pojawiła się konieczność wprowadzenia jednego uniwersalnego języka. W dość naturalny sposób angielski przejął taką funkcję. Nie jest to jednak w żaden sposób usankcjonowanie prawne.

Warto także wspomnieć o rozwoju technologicznym. To właśnie Stany Zjednoczone zaczęły produkować pierwsze komputery i rozpoczęły pracę nad stworzeniem internetu. Nic więc dziwnego, że automatycznie angielski stał się głównym językiem globalnej sieci.

Język angielski jako język biznesowy

Dlaczego język angielski jest ważny na rynku pracy? Większość międzynarodowych firm przyjęła, że głównym językiem komunikacji z zagranicznymi klientami lub partnerami będzie angielski. A to oznacza, że potrzebni są pracownicy, którzy w sprawny sposób będą się porozumiewać właśnie po angielsku. W tym języku prowadzone są negocjacje handlowe, konferencje naukowe, szkolenia. Rozwój kariery zawodowej będzie zatem utrudniony bez znajomości tego języka. Nie ma przy tym znaczenia branża.

Język angielski w pracy

Język angielski w pracy to zatem konieczność. W wielu ogłoszeniach o pracę można znaleźć informację, że potrzebna jest osoba, która zna angielski na konkretnym poziomie. Dlatego warto już w szkole podjąć trud nauki, by w przyszłości pozytywnie przejść przez różnorodne procesy rekrutacyjne.

Możliwość konstruowania płynnej wypowiedzi w języku angielskim otwiera drzwi do międzynarodowych firm, które są w stanie zaoferować wysokie pensje. Umiejętność ta daje również możliwość wyjazdów służbowych w najróżniejsze zakątki świata.

Znajomość języka angielskiego w CV

Praktycznie w każdym CV powinna znaleźć się informacja o znajomości języka angielskiego. Warto przy tym pamiętać, by podawać dane zgodne z prawdą. Rekruterzy stosują różnorodne metody, które pozwalają sprawdzić, czy dany kandydat faktycznie świetnie mówi po angielsku. Dobra znajomość angielskiego pozwala aplikować na dobrze płatne stanowiska w firmach o mocnej pozycji na rynku. Jeśli zależy nam na pozytywnym wyniku rekrutacji, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie.

Jak zapracować na awans w pracy – podsumowanie

Każda firma samodzielnie określa kryteria awansu pracowników. Często jednym z wymogów jest podwyższanie umiejętności, w tym także rozwój kompetencji językowych. Z pomocą przychodzą kursy języka angielskiego online. To najlepszy sposób na naukę. Prawidłowo przygotowane i poprowadzone zdalne zajęcia są nie tylko efektywne, lecz także pozwalają oszczędzić cenny czas. Nie musisz stać w korkach lub planować dojazdu. Po prostu siadasz przed komputerem i chłoniesz wiedzę, jaką przekazuje Ci doświadczony lektor.

Dzięki temu masz szansę coraz lepiej funkcjonować w zawodowym środowisku. Twoje umiejętności komunikacyjne wejdą na wyższy poziom, a to oznacza, że Twoje kwalifikacje okażą się trudne do zastąpienia. Warto w tym wypadku zdecydować się na zajęcia przygotowujące do certyfikatów. Dlatego szkoła językowa online Elingwista oferuje kursy językowe online skupiające się na biznesowym języku, który stanowi świetną podstawę do tego, by zadbać o swoją zawodową przyszłość.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button