Poradnik nauka języka online

Jak wybrać najlepszą szkołę językową online?

Najlepsza szkoła językowa online

Zapewne wielu z nas stanęło kiedyś przed decyzją jak wybrać dla siebie najlepszą szkołę językową online.

Jeśli naszym celem jest nauka na kursie językowym stacjonarnym, to wybór jest prostszy. Z reguły w pierwszej kolejności kierujemy się lokalizacją placówki w naszym mieście lub rekomendacją znajomych. O wiele trudniej jednak dokonać trafnego wyboru dobrej szkoły językowej online, która spełni wszystkie nasze wymagania i oczekiwania, gdyż ofert nauki angielskiego czy niemieckiego online możemy znaleźć w internecie dosłownie multum. Wiele z nich zachęca ceną lub innymi gadżetami, co wcale nie ułatwia wyboru.

W tym miejscu chcemy Wam zwrócić uwagę na to, czym warto się kierować przy wyborze indywidualnego lub grupowego kursu językowego online, obalając tym samym pewne mity z tym związane. W tym celu przybliżymy wam schemat wyboru DOCK, od pierwszych liter haseł Doświadczenie, Opinie, Cena, Kadra.

Doświadczenie – zwróć uwagę od ilu lat szkoła prowadzi kursy językowe online. Najlepiej wybierać kursy w szkołach, które specjalizują się w nauczaniu online i istnieją na rynku od wielu lat. Takie firmy mają już opracowane know-how, własne narzędzia edukacyjne, materiały i sprawdzone metody nauczania oraz wewnętrzne procesy rekrutacji i szkolenia lektorów. Placówki, które zostały zmuszone do prowadzenia kursów online przez pandemię w 2020 roku często mają mało do zaoferowania w zakresie narzędzi i technik nauczania, a ich lektorzy zostali zatrudnieni do prowadzenia zajęć głównie stacjonarnych. I tu również warto podkreślić aspekt, że nie każdy lektor nadaje się do nauczania online – nierzadko osoby, które świetnie radzą sobie z grupami stacjonarnymi nie potrafią się odnaleźć w sieci i ich zajęcia bardzo tracą na jakości.

Opinie – koniecznie sprawdź co o Twojej szkole mówią inni zanim zapiszesz się na kurs. Opinie w Google czy na Facebooku na pewno pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Cena – jeśli uważasz, że kwota powyżej 60 zł za indywidualną lekcję angielskiego lub niemieckiego online to dużo, warto rozważyć kurs grupowy w małej 3 lub 4 osobowej grupie, gdzie cena pojedynczej lekcji będzie wynosić połowę tej sumy lub nawet mniej. Szkoły językowe online, które oferują kursy „tanio” płacą lektorom tzw. dumpingowe stawki, czyli poniżej wartości rynkowej, a to oznacza, że zatrudniają niewykwalifikowaną kadrę lub studentów. Niestety w rezultacie taka nauka nie jest efektywna i często jest stratą czasu, a co więcej okazuje się przez to droższa, gdyż mimo zainwestowanych pieniędzy nie przynosi nam oczekiwanych efektów. Kurs językowy online jest usługą, zatem konkurowanie ceną zamiast jakością w tym przypadku zdecydowanie się nie sprawdza.

Kadra – last but not least, wykwalifikowana kadra lektorska to kluczowy element przy wyborze najlepszej szkoły językowej online, gdyż kurs językowy jest niczym innym jak usługą świadczoną przez konkretnego lektora zgodnie ze standardami nauczania danej szkoły przy pomocy odpowiednich narzędzi czy aplikacji. Mimo, że czasami nie jesteśmy w stanie zweryfikować wykształcenia czy doświadczenia naszego lektora, możemy poprosić przedstawiciela szkoły o szczegółową informację lub przeczytać o naszym lektorze na stronie internetowej, o ile szkoła zamieszcza profile swoich pracowników. Najlepszą gwarancją, że lektor spełni nasze oczekiwania jest zachowanie trzech wcześniejszych zasad, czyli doświadczenia, opinii i ceny, gdyż wpływają one na atrakcyjność szkoły w oczach jej aktualnych lub przyszłych pracowników.

Wybierając produkt o rynkowej wartości cenowej, poparty wieloletnim doświadczeniem firmy i cieszący się dobrymi opiniami klientów, możemy być pewni, że wybierzemy kurs językowy online wysokiej jakości, a nauka będzie efektywna i przyniesie nam oczekiwane rezultaty. Dlatego proponujemy zasadę DOCK jako optymalną przy wyborze dobrej szkoły językowej online. Pamiętajmy również, że efektywna nauka online nie od razu przynosi rezultaty. Ciężko po miesiącu lub dwóch stwierdzić czy dana szkoła dobrze uczy i czy jej metody na nas „działają”. Do sformułowania takiej oceny potrzebujemy z reguły około pół roku, abyśmy mogli zauważyć u siebie pierwsze efekty nauki. Częstym błędem jest podejmowanie decyzji zakupowej o kursie na podstawie wyłącznie dobrej atmosfery panującej na zajęciach. Jest to element na pewno ważny, byśmy dobrze się rozumieli z naszym lektorem, ale nie jest najważniejszy. Bardziej istotne jest, byśmy trafili w odpowiednie miejsce, w ręce odpowiedniej osoby, a DOCK nam to w dużym stopniu gwarantuje. Pozostałe elementy oferty jak na przykład aplikacje do samodzielnej nauki, dodatkowe konwersacje, słówka na sms, opcje dodatkowe powinny mieć peryferyjne znaczenie w całym procesie decyzyjnym.

Jeśli już wybrałeś dla siebie odpowiedni kurs angielskiego czy niemieckiego online po dogłębnej analizie DOCK, zapytaj przy zapisie o zasady współpracy. Brak umów długoterminowych lub możliwość rezygnacji w dowolnym momencie daje Ci z jednej strony bezpieczeństwo, z drugiej motywuje szkołę do utrzymania wysokiego poziomu nauczania jeśli wie, że klient może w dowolnym momencie zakończyć naukę. Wiele szkół oferuje również pierwszą darmową lekcję próbną. To doskonała okazja, żeby poznać lektora i atmosferę w szkole, więc również warto z takiej możliwości skorzystać. Pamiętaj, że nauka to proces długofalowy, dlatego ważne, by od początku był poprawnie realizowany i przez kompetentnego lektora. Pozwoli nam to zaoszczędzić sobie rozczarowania i rezygnacji w przyszłości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button