Skuteczne metody nauczania

Jak wykorzystać wakacje do nauki języka obcego?

Jak nauczyć się angielskiego w wakacje? Lato to nie tylko czas beztroskich zabaw i wyjazdów. Każdą podróż można wykorzystać do nauki przydatnych zwrotów. Co więcej, wiele szkół oferuje efektywne kury językowe. Dzięki temu, że często są to zajęcia zdalne, można w nich uczestniczyć, nawet będąc na wakacjach. Sprawdź co zrobić, by wypoczynek okazał się okresem intensywnej nauki.

Zagraniczne podróże kształcą

Podróż w wymarzone miejsce na mapie świata to zdecydowanie ekscytująca przygoda. Przygotowując się do wyjazdu, warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Pierwszy krok to odpowiednie przygotowanie do podróży i nie chodzi tutaj tylko o pakowanie walizek. Aby wyjazd przebiegał bez zakłóceń, przypomnij sobie najważniejsze zwroty używane na lotniskach w wielu miejscach na całym świecie. Są to m.in.: 

  • What time is my flight? – O której jest mój lot?
  • Excuse me, where is the departure hall? – Przepraszam, gdzie jest hala odlotów?
  • Your luggage is too heavy – Twój bagaż jest a ciężki.
  • Flight number … to … has been delayed due to heavy rain/ bad weather/technical problems – Lot o numerze … do … został odwołany ze względu na intensywny deszcz, złą pogodę, problemy techniczne.
  • For safety reasons, certain items may not be carried in your hand baggage – Ze względów bezpieczeństwa nie można przewozić pewnych przedmiotów w bagażu podręcznym.
  • Place liquid and gels, in 100 ml containers, in a one-liter-size, clear, plastic, zip-top bag – Płyny i żele w pojemnikach o objętości do 100 ml umieść w przezroczystej, zamykanej torebce plastikowej o pojemności jednego litra.
  • I am travelling for leisure/for work – Podróżuję w celach wypoczynkowych/zawodowych.
  • Passengers flying to… are requested to proceed to the passport control – Pasażerowie lecący do … proszeni są do odprawy paszportowej.

Co więcej, warto w podróży korzystać ze specjalnych książeczek w formie rozmówek. To właśnie w nich znajduje się szereg ciekawych, przydatnych zaawansowanych i podstawowych zwrotów po angielsku na wakacjach, dzięki którym każda wycieczka będzie bardziej komfortowa.

Aplikacje mobilne do nauki języka angielskiego

Czekanie na lotnisku na samolot lub druga podróż pociągiem to idealny moment, by poćwiczyć angielski z pomocą aplikacji mobilnych. Wszyscy używamy komórek, więc można przyzwyczajenie sprawdzania, co opublikowali nasi znajomi w mediach społecznościowych, przekuć w coś pożytecznego. Aktualnie dostępne są różnorodne programy, dzięki którym zapamiętamy nowe frazy. Najczęściej są zdania przydatne w codziennych sytuacjach. Warto także czytać książki lub artykuły po angielsku. Możesz sprawdzać pogodę lub wiadomości, korzystając z zagranicznych źródeł, bo cały czas pracować nad lepszym zrozumieniem powszechnie stosowanego języka.

A może chcesz się osłuchać z językiem i lepiej rozumieć native speakerów posługujących się różnymi akcentami? Od wielu lat dużą popularnością cieszą się audiobooki lub nagrania audycji właśnie po angielsku

Wakacyjne kursy językowe

Jak wykorzystać wakacje do nauki języka obcego? Jeśli naprawdę zależy Ci na podwyższeniu poziomu, wybierz letnie kursy języka angielskiego online. Zdalne zajęcia możesz kontynuować, nawet będąc na wyjeździe wakacyjnym z rodziną. To świetna szansa dla maturzystów. Wystarczy wybrać maturalne kursy językowe online, określić częstotliwość spotkań, by zadbać o wysoki wynik egzaminów.

Specjalny program angielski na wakacjach przyda się również osobom pracującym. Dobrze zorganizowana szkoła językowa online dostosowuje poziom i zakres materiału do potrzeb kursantów. Dzięki temu można pracować nad wybranymi aspektami, np. nad językiem biznesowym. 

Zdalne lekcje to duże udogodnienie dla wszystkich osób. Po pierwsze nie jesteśmy ograniczeni co do wyboru placówek z naszego regionu. Co więcej, nie musimy rezygnować ze swoich planów wyjazdowych lub bać się, że opłacone zajęcia nam przepadną. W spotkaniach online możesz brać udział, niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz.

Nauka języków na wakacjach – podsumowanie

Wakacje to świetny moment, by poćwiczyć język angielski. Zajęcia online są idealne, by pracować nad poszerzaniem słownictwa, zapamiętywaniem nowych zwrotów, poznawaniem nowych struktur gramatycznych jeszcze lepszą wymową. W podróżach świetnie sprawdzają się rozmówki angielskie, audiobooki, czy nagrania. Jeśli jednak zależy Ci na pracy pod okiem wykwalifikowanych pedagogów, wybierz dobrą szkołę online. Dzięki temu przygotujesz się do matury lub zapracujesz na awans za sprawą perfekcyjnego biznesowego języka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button