Faq

DLACZEGO NAUKA ONLINE? FAQ

Od 2009 roku z powodzeniem prowadzimy kursy językowe online dla tysięcy osób. Nasi uczniowie cenią nasze zaangażowanie, profesjonalizm, elastyczność oraz atmosferę sprzyjającą nauce. Jesteśmy jedną z pierwszych na polskim rynku szkół działających wyłącznie online i rozwijających tę metodę od ponad dekady. Proponujemy lekcje, które realizujecie w domowym zaciszu lub też po godzinach w pracy. Dzięki temu oszczędzacie czas i pieniądze, które w innym wypadku należałoby doliczyć na dojazdy do szkoły oraz na powrót do domu.

Każdy może uczyć się w szkole eLingwista. Wystarczy laptop lub komputer stacjonarny z dostępem do Internetu, komunikator Skype, słuchawki z mikrofonem oraz…szczere chęci!

Jeżeli chcesz uczyć się języka obcego online, ale nie jesteś przekonany do skuteczności takiej metody, to zapraszamy na bezpłatną, niezobowiązującą lekcję próbną. W trakcie takich zajęć najpierw jest przeprowadzany test leksykalno-gramatyczny, aby lektor mógł wstępnie ustalić poziom językowy przyszłego kursanta. Następnie odbywa się tzw. lekcja pokazowa z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych szkoły, która ma na celu wprowadzenie ucznia w świat niebanalnych rozwiązań, które czekają każdego, kto zdecyduje się na naukę z nami. Czas lekcji wynosi od 30. do 60. minut i zależy od tego, co dokładnie lektor chce zdiagnozować podczas takiej lekcji.

Po pierwsze: liczbą godzin. Każdy ma do wyboru pakiety miesięczne lub semestralne. Są to pakiety brązowe, gdzie jest odpowiednio 8 lub 40 godzin do zrealizowania; pakiety srebrne, które pozwalają na odbycie 12. lub 60. godzin oraz pakiety złote, które uprawniają do nauki w trybie 16-godzinnym lub też 80-godzinnym. Czas na zrealizowanie pakietu miesięcznego wynosi 31 dni, natomiast na pakiet semestralny przewidziany jest okres 5. miesięcy.

Po drugie: ilością osób. Możesz z powodzeniem odbywać standardowy kurs indywidualny, na którym jesteś jedynym uczniem naszego lektora (taka lekcja trwa 45 lub 60 minut). Dla tych, którzy chcą uczyć się w grupach i mają osoby chętne do takiej formy nauki, proponujemy kurs grupowy (do 4 max. osób), który pozwala znacznie obniżyć koszty nauki (jednostka lekcyjna trwa 45 minut).

Po trzecie: elastycznością godzin. Możesz wybierać pomiędzy pakietem standardowym a elastycznym. Kurs standardowy jest skierowany do osób, które mają unormowany tryb dnia, a ich obowiązki zarówno zawodowe, jak i domowe pozwalają na określenie jednoznacznych terminów lekcji. Oznacza to, że uczeń umawia się na z góry określone dni nauki, na przykład poniedziałki i środy o godzinie 15:00. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na trzymanie się sztywnych terminów, przygotowaliśmy kurs elastyczny. Polega to na tym, że uczeń umawia się na poszczególne lekcje bezpośrednio z lektorem. Pozwala to na zupełną dowolność realizacji szkolenia i pozostawia uczniowi komfort psychiczny, związany z możliwością planowania zajęć tak naprawdę z dnia na dzień.

Wszyscy nasi lektorzy są absolwentami polskich lub zagranicznych uczelni na kierunkach związanych z nauczanym językiem obcym. Ich bogate doświadczenie zawodowe pozwala na realizację kursów na najwyższym poziomie. Należy jednak pamiętać, że są to nie tylko nauczyciele, ale również ludzie z wieloma pasjami, a ich ciekawość świata i ludzi przekłada się na miłość do nauczania języków innych kultur.

Rozpoczynając naukę w szkole eLingwista, zostajesz zaproszony na lekcję przez jednego z naszych lektorów. Jest to osoba, która będzie stale prowadziła twoje zajęcia. Uważamy, że nauka z jednym nauczycielem może przynieść więcej korzyści – przede wszystkim dlatego, że lektor ma możliwość poznania swojego ucznia, zna jego mocne i słabe strony, jest w stanie od razu reagować na wszelkiego rodzaju sugestie i problemy.

Wszelkiego rodzaju nieobecności należy zgłosić do Biura Obsługi Klienta (BOK) drogą mailową lub telefonicznie. Zajęcia powinny być odwołane najpóźniej dzień wcześniej – wtedy można umówić się z biurem na ich odrobienie. W innym wypadku, lekcja przepada bezpowrotnie.

Jest to aplikacja, która pozwala na udostępnianie uczniowi materiałów w formie książki, plików dźwiękowych lub video. Lektor ma dzięki temu możliwość pokazywania uczniom w trakcie zajęć różnego rodzaju przykładów, rozrysowywania konstrukcji gramatycznych, czy też przesyłania plików. Aplikacja ta nie wymaga instalacji, wystarczy mieć jedynie wtyczkę Adobe Flash Player, aby móc dowolnie korzystać ze wszystkich funkcji tablicy.

Każdy z naszych uczniów jest indywidualną jednostką i chcemy, by tak był traktowany. Dlatego też staramy się, aby plan nauczania był dostosowany dokładnie do jego potrzeb i oczekiwań. W trakcie zajęć lektor poznaje swoich kursantów, ustala z nimi pewną strategię działania i układa indywidualną ścieżkę edukacyjną, nad której realizacją czuwa nasz metodyk. Dzięki temu każdy z uczniów może realizować kurs „własnym tempem”, co przekłada się na maksymalizację ilości przyswojonej wiedzy, bez niepotrzebnego przemęczania się.

Płatności za kursy językowe w szkole eLingwista są realizowane w systemie tzw. down payment, czyli są to płatności uiszczane z góry, co znacznie usprawnia realizację lekcji. Wpłaty należy dokonać najpóźniej na 2 dni przed planowanym przystąpieniem do zajęć, tak abyśmy dzień wcześniej mogli taką wpłatę zaksięgować w systemie oraz poinformować lektora o rozpoczęciu szkolenia. Wpłaty można dokonać na trzy sposoby: przelewając określoną kwotę na jedno z dwóch kont bankowych podanych na stronie elingwista.com/platnosci lub kartą płatniczą albo kredytową korzystając z systemu DotPay oraz PayPal.

W ramach kursu każdy klient otrzymuje od nas dostęp do panelu klienta, gdzie może sprawdzić historię oraz tematy swoich lekcji, zaplanowane kursy oraz rozliczenia i płatności. Dostęp do panelu uzyskasz po zalogowaniu na https://elingwista.teachworks.com

Jeśli nie potrafisz odnaleźć swoich danych do logowania, skontaktuj się z nami.

KURSY ONLINE

Call Now Button