Nauka

Języków Obcych

przez SKYPE

Ucz się w domu

o wybranej przez siebie porze!

Lektorzy

Przedstawiamy sylwetki naszych lektorów. Każdy lektor posiada stosowne wykształcenie filologiczne i pedagogiczne, dlatego nasi uczniowie mogą mieć pewność, że zajęcia są zawsze prowadzone przez profesjonalną kadrę.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Karolina Fido

Lektor j. angielskiego


Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, tłumacz oraz lektor języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu dorosłych i dzieci. Na zajęciach preferuję przyjazną atmosferę z naciskiem na swobodną konwersację oraz zachęcenie do nauki poprzez poruszanie tematyki skupionej wokół zainteresowań ucznia. Staram się być na bieżąco z nowinkami z różnych dziedzin i regularnie kompletuję własną bibliotekę ciekawych materiałów. Pośród moich ulubionych źródeł znajdują się m.in. nagrania z TED talków oraz artykuły poruszące kwestie od popkultury poprzez różne dziedziny naukowe aż po politykę międzynarodową.Podręczniki oraz standardowe ćwiczenia są u mnie wsparciem w nauczaniu, a nie główną jego osią. Poza nauczaniem jestem zaangażowana w organizację gier fabularnych dla lokalnych oraz międzynarodowych odbiorców i staram się w ten sposób promować rózwój kulturalny poprzez roleplay i storytelling.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Patrizia Crispo

Lektor j. niemickiego / angielskiego


Mam na imię Patrizia, z wykształcenia jestem nauczycielką języka niemieckiego. Studiowałam zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Od najmłodszych lat ogromną radość sprawiała mi nauka języków obcych i tą pasją chciałabym również zarażać moich uczniów. Duży nacisk kładę na komunikatywność w naucę. Formy pracy na lekcji zawsze dostosowuję do poziomu uczących się, jestem otwarta na ich potrzeby i wyrozumiała. W wolnym czasie oglądam dobre filmy i seriale (również niemieckiej produkcji), a te najlepsze zawsze staram się wkomponować w lekcję, aby jeszcze bardziej zachęcić do nauki tego pięknego języka.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Karolina Zając

Lektor j. hiszpańskiego / angielskiego


Magister Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiadam dwa certyfikaty językowe, DELE C1 z języka hiszpańskiego oraz CAE z języka angielskiego. Miałam okazję studiować w Hiszpanii w ramach wymiany Erasmus: w Sewilli (Wydział Ekonomiczny) oraz w Santiago de Compostela (Wydział Geografii i Historii), a obecnie mieszkam w Meksyku, co pozwoliło mi poznać oba kraje z perspektywy lokalnego mieszkańca. Staram się być na bieżąco z wydarzeniami w Ameryce i na Półwyspie Iberyjskim, nieustannie rozwijam też swoją wiedzę w zakresie kultury i historii tych obszarów. Interesują mnie różnice w regionalnych wariantach języka hiszpańskiego, zwłaszcza dialekt andaluzyjski, galicyjski i wpływy języka maya na Jukatanie. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w tłumaczeniach oraz nauczaniu dorosłych, zwłaszcza pracowników branży turystycznej oraz osób wyjeżdżających za granicę. Podczas zajęć skupiam się na mówieniu i rozumieniu języka obcego, uczę myślenia kreatywnego oraz umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W czasie wolnym gram na ukulele, a piosenki i materiały audiowizualne są częstym elementem prowadzonych przeze mnie zajęć.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Caroline Juchniewicz

Native speaker of English


Hello! My name is Caroline, and I am a native English teacher living in Poland. I was born and raised in Ontario, Canada where I had the opportunity to attain a Diploma in Business at a local College. I then decided to pursue a bachelor’s degree in Business Administration from Davenport University in Michigan, USA. I have always had a passion for business and the versatility of the study. While in University, I completed numerous hours of volunteer work at a local elementary school. I was responsible for teaching and mentoring students between the ages of seven and ten. This is when I discovered my passion for teaching and working with others. Upon the completion of my studies I spent a number of years working in the corporate world. I also continued teaching, except this time online and focusing on English. A few years later, with my passion for teaching growing, I decided to travel to Poland where I had the opportunity to take a teaching position. I truly appreciate teaching English as a second language because it allows me to meet many different people and help them overcome their challenges. Teaching has given me the opportunity to discuss a wide range of subjects and topics while getting unique perspectives from people of all walks of life. I have now been living in Poland for over a year and am fascinated by the culture. Whenever I have the time I love to travel to different cities in Poland and see all that they have to offer. I hope to meet you soon!

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Maria Witeska

Lektor j. angielskiego / włoskiego


Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku lingwistyka stosowana w zakresie dwóch języków obcych : włoskiego i angielskiego. Od kilku lat udzielam korepetycji z języka angielskiego oraz włoskiego. Pracowałam także dla szkoły językowej w Warszawie. Uczę zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Podczas nauki stawiam na mówienie, ograniczając do minimum użycie języka polskiego. Zawsze staram się przygotować materiał do potrzeb i celów ucznia oraz jego zainteresowań. Moją pasją są podróże, odwiedziłam już 25 krajów i ciągle chce poznawać nowe miejsca, ludzi i smaki.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Patrycja Bogdańska

Lektor j. niemieckiego


Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, co jednak ważniejsze jako dziecko mieszkałam w Niemczech. Dorastałam dwujęzycznie i miałam bezpośredni kontakt z językiem mówionym. W nauczaniu stawiam oczywiście na naukę gramatyki i słówek, ale również na to by oprócz samych „suchych” ćwiczeń dużo rozmawiać. Zdecydowanie nie stawiam na jedną konkretną metodę nauczania. Za każdym razem staram się dobrać metodę w zależności od potrzeb ucznia i tego co ułatwia mu naukę. Dodatkowo dodam, że nie grozi ze mną nuda. Jestem wymagająca, ale przy tym potrafię również wskrzesić dawkę humoru.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

dr Paulina Nassalska

Lektor j. angielskiego / niemieckiego / polskiego


Jestem rodowitą łodzianką ale od ponad dziesięciu lat mieszkam w nadmorskim mieście na północy Niemiec, Kilonii. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia M.A. o specjalizacji kulturoznawczo-lingwistyczno-literackiej na uniwersytecie we Flensburgu. Tutaj również zrobiłam doktorat w dziedzinie literatury amerykańskiej. Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już od ponad piętnastu lat – w czasie studiów współpracowałam z jedną z łódzkich szkół językowych, później pracowałam w liceum, gdzie zdobyłam stopień zawodowy nauczyciela kontraktowego. W Niemczech prowadzę kursy języka angielskiego i polskiego dla dorosłych, oraz uczę języka angielskiego przyszłych techników farmacji. W pracy lektora szczególną wagę przywiązuję do systematycznego rozwoju zasobu słownictwa u moich uczniów, których skłaniam do samodzielnego stosowania nowych wyrażeń we właściwym kontekście lub tworzenia tzw. mind maps, pozwalających na tematyczne pogrupowanie nowych słówek. W przygotowaniu lekcji lubię wykorzystywać oryginalne teksty i nagrania, które pozwalają na kontakt z autentycznym językiem. Gramatyczne niuanse szlifuję do perfekcji przez ćwiczenia polegające na transformacji zdań. Prywatnie jestem mamą dwojga maluchów. Uwielbiam spacery nad morzem, dobrą literaturę i wegańską kuchnię.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Luiza Borowska

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Luiza i język niemiecki to moja największa pasja. Studiowałam filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Freie Universität w Berlinie. Mam ponad 10. letnie doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych, w tym ponad trzyletnie w nauczaniu online. Pracowałam też wiele lat w branży biznesowej w obsłudze klienta oraz w dziale księgowości z językiem niemieckim. W życiu prywatnym i zawodowym wyznaję zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach. Żeby nauczyć się języka, wcale nie trzeba mieć wielkiego talentu, wystarczy dopasować skuteczną metodę do indywidualnych potrzeb i osobowości, co staram się robić na co dzień. Podczas zajęć zarażam pozytywną energią i zachęcam do mówienia po niemiecku już od pierwszej lekcji łącząc metody tradycyjne z niekonwencjonalnymi. Wolny czas spędzam aktywnie z rodziną, śpiewam w zaciszu domowym, eksperymentuję w kuchni oraz uczę się innych języków.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

dr Magdalena Donderowicz

Lektor j. niemieckiego / polskiego


W latach 2002-2016 Adiunkt w Zakładzie Komunikacji Językowej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego i niderlandzkiego wśród młodzieży jak i osób dorosłych. Przygotowanie pedagogiczne, jak i wiedzę w zakresie metodyki nauczania języków obcych zdobyła na studiach Filologii Germańskiej oraz na studiach doktoranckich z zakresu językoznawstwa. Jej zainteresowania naukowe to głównie języki indogermańskie, językoznawstwo porównawcze indoeuropejskie oraz akwizycja języków obcych. Trenerka posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych jak i grupowych dla obcokrajowców. Pracuje z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych min. platform edukacyjnych oraz innych narzędzi internetowych pomocnych przy nauczaniu j. obcych. W latach 2016-2018 pracowała w firmie BVU GmbH w Niemczech jako lektor j. niemieckiego dla uchodźców. Podczas pobytu w Niemczech zdobyła uprawnienia do przeprowadzania egzaminów z j. niemieckiego na poziomach A1-B2+ (TELC) oraz licencję na nauczanie j. niemieckiego dla analfabetów (Uniwersytet Herdera w Lipsku). Od 2018 roku zajmuje się nowoczesnymi technologiami związanymi z tworzeniem oprogramowania dla tzn. asystentów mowy. Pracuje nad udoskonaleniem oprogramowania software w zakresie zastosowania j. niemieckiego w w/w urządzeniach.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Kinga Rokita

Lektor j. angielskiego


Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie kształciłam się w kierunku związanym z moimi zainteresowaniami: kulturą azjatycką i językiem japońskim. Jednak to kontakt z językiem angielskim sprawia mi najwięcej przyjemności i satysfakcji. Życie i praca w krajach anglojęzycznych (Anglia i Australia) oraz niemal 5 lat codziennej komunikacji w języku angielskim w branży customer service umożliwiły mi poznanie tego języka od strony praktycznej. Obecnie udzielam lekcji angielskiego przez Skype i ciągle doskonalę swoje umiejętności, aby móc zaoferować swoim uczniom wysoki poziom nauczania. Jako nauczyciel staram się tak zaplanować lekcje, aby dopasować je do potrzeb i zainteresowań ucznia. Uważam, że nauka jest efektywna wtedy, kiedy jest ciekawa i różnorodna. W procesie nauczania stawiam nacisk na konwersacje, a także na stworzenie przyjaznej i sprzyjającej nauce atmosfery. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, spaceruję, poznaję nowe miejsca, albo zaszywam się w kawiarni z książką i dobrą kawą.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Magdalena Kaczmarek

Lektor j. francuskiego


Przygodę z językiem francuskim zaczęłam już w liceum wtedy też pokochałam ten język i pomagałam moim kolegom w nauce. Zrozumiałam, że uczenie francuskiego jest moją pasją aby rozwijać moje zainteresowania w dziedzinie dydaktycznej ukończyłam filogię romańską w zakresie naucznia języka francuskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu jak i również Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy, gdzie odbyłam liczne praktyki w przedszkolu, w szkole podstawowej oraz w liceum. Od roku czasu uczę francuskiego na wszystkich poziomach zaawansowania: podstawowym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym. Podczas zajęć stawiam na komunikację, ciekawe materiały oraz miłą atmosferę. Nieustannie rozwijam moje umiejętności w zakresie nauczania języka francuskiego. Chętnie pomogę w nauce, dzieciom, młodzieży jak i osobom dorosłym. Chciałabym by moi uczniowie również pokochali ten język. Gwaratuję miłą i efektywną naukę.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Justyna Solf

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Justyna i pochodzę z dolnego Śląska. Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się od samodzielnej nauki w domu. Mimo usilnych starań i ogromu wkładanej w naukę pracy, nie potrafiłam zrozumieć bardzo wielu zagadnień, dlatego też postanowiłam kontynuować naukę w szkole językowej, gdzie odkryłam, że język niemiecki to moja prawdziwa pasja, która stała się jednocześnie zawodem. Już podczas studiów rozpoczęłam pracę jako lektor i kontynuuję ją do dziś. Niesamowitą radość sprawia mi patrzenie na rozwój językowy moich uczniów, dlatego wiem, że nauczanie nigdy mi się nie znudzi.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Anna Swoboda

Lektor j. angielskiego


Jestem studentką studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim i absolwentką filologii angielskiej oraz francuskiej. Od dwóch lat prowadzę zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego i francuskiego na uczelni.Miałam także okazję nauczać języka angielskiego w ramach wolontariatu w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży „Kana” w Sosnowcu oraz podczas pobytu w Paryżu, gdzie studiowałam przez rok w ramach programu Erasmus. W nauczaniu najważniejsza jest dla mnie komunikacja, kontakt z żywym językiem i indywidualne podejście do każdego ucznia. Cenię także miłą atmosferę, dzięki której zajęcia stają się o wiele przyjemniejsze! Myślę, że każdy jest w stanie nauczyć się języka obcego, jeśli tylko chce. Sama obecnie próbuję swoich sił w języku hiszpańskim. Od ukończenia studiów magisterskich pracuję także jako tłumacz języka angielskiego i francuskiego.Moją pasją są podróże (zwłaszcza do Francji i Afryki), śpiew oraz literatura senegalska, której tajniki zgłębiam w ramach pracy doktorskiej.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Piotr Kalarus

Lektor j. angielskiego


Jestem absolwentem filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Posiadam doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych. Pracując od wielu lat w firmie o międzynarodowym zasięgu, doskonalę swój warsztat z zakresu języka biznesu. Lubię dobre kino, dobrą kuchnię i piłkę nożną.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Justyna Ciesielska

Lektor j. angielskiego


Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam też tamtejsze Kolegium Języków Obcych. Przez rok uczyłam w szkole językowej, gdzie przygotowywałam i prowadziłam zajęcia. Od wielu lat udzielam korepetycji – zarówno dorosłym, jak i uczniom w wieku szkolnym. Pracowałam też w firmie Imperial Tobacco, gdzie tłumaczyłam anglojęzyczną dokumentację na język polski. Hobbystycznie zajmuję się fotografią (wykonywałam między innymi wizualną relację z festiwalu Tauron Nowa Muzyka czy koncertu Sleep Party People, z których wokalistą miałam też przyjemność przeprowadzić wywiad po angielsku). Zdjęcia mojego autorstwa można znaleźć na portalu Photo Vogue czy w tomiku poetyckim Ireny Michalskiej. Oprócz tego, uwielbiam literaturę, zwierzęta i dobre kino.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Anna Adamaszek

Lektor j. francuskiego i hiszpańskiego


Jestem absolwentką filologii francuskiej Uniwersytetu Śląskiego. Podczas studiów odbyłam dwie wymiany studenckie w ramach programu Erasmus+, na pierwszym etapie studiów był to wyjazd do Francji oraz w późniejszym okresie do Hiszpanii. Podczas trwania studiów pracowałam również jako tłumacz francuskiego na język angielski. Jeśli chodzi o nauczanie to języka francuskiego uczę indywidualnie od około 5 lat, język hiszpański zaczęłam nauczać po powrocie z Hiszpanii. Podczas zajęć najważniejsza jest dla mnie miła atmosfera i dostosowanie systemu nauki oraz jej intensywności do poziomu i oczekiwań danego kursanta. Staram się urozmaicać każde zajęcia, oczywiście w ramach możliwości, aby każda godzina nauki choćby ciężkich zagadnień gramatycznych była przyjemnością. Jestem pasjonatką podróży i możliwości wykorzystywania każdej nowo nabytej umiejętności językowej w praktyce. Uważam również, że każda podróż i komunikacja w języku obcym dodaje nam motywacji i chęci poznawania coraz to więcej.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Magdalena Smołucha

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Magdalena i jestem absolwentką filologii germańskiej ze specjalizacją nauczycielską. Dotychczasowa praca zawodowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że nauczanie to pasja, którą można dobrze realizować tylko przy doskonałym przygotowaniu merytorycznym. Dbając o samorozwój na wielu płaszczyznach, regularnie staram się uczestniczyć w różnego rodzaju kursach i szkoleniach z zakresu metodyki i pedagogiki. Kilkukrotny wyjazd do Niemiec i praca w charakterze Au-Pair pozwoliły mi na rozwinięcie komunikacyjnych kompetencji językowych oraz na poznanie kraju niemieckojęzycznego z perspektywy „zwykłego mieszkańca”. W swoich metodach nauczania staram się pokazywać uczniom, że poznawanie języka niemieckiego może być pasjonujące, a nauka to nie tylko przyswajanie zasad gramatycznych, ale także poznawanie specyfiki języka i codziennych zwrotów – często pomijanych w podręcznikach. Pracując z uczniami w różnym wieku posiadam doświadczenie nauczania na różnych poziomach – od podstawowego do zaawansowanego. Wśród moich zainteresowań główne miejsce zajmuje metodyka. Pasjonuję się także krajoznawstwem państw niemieckojęzycznych. W wolnych chwilach oddaję się natomiast mojej ogromnej pasji jaką jest cukiernictwo.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Ewa Kuczek

Lektor j. angielskiego


Mam na imię Ewa i pochodzę z niewielkiej miejscowości w Małopolsce. Jestem absolwentką wydziału filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Uniwersytetu Śląskiego. Od ponad 9 lat jestem czynnym nauczycielem języka angielskiego. Uważam, że nauka języka nie musi ograniczać się tylko do sztywnych regułek gramatycznych, gdyż najistotniejsze jest nauczanie kompleksowe i dające satysfakcję. Staram się posługiwać różnorodnymi metodami aktywizującymi, choć ciągle poszukuję nowych rozwiązań metodycznych. Potrafię dostosować się do oczekiwań strony uczącej się.Jestem osobą, która na co dzień stara się korzystać z życia. Mam wiele zainteresowań, które już dawno przerodziły się w pasję. Interesuję się literaturą, filmem i muzyką. Jestem osobą aktywną, która lubi jazdę na rowerze i sporty walki. Dążę do celu i stawiam przed sobą nowe wyzwania, gdyż uczymy się przez całe życie, a na rozwijanie pasji nigdy nie jest za późno.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Ekaterina Sharapova

Lektor j. rosyjskiego, native speaker


Ukończyłam filologię rosyjską na Syberyjskim Universytecie Federalnym (Krasnoyarsk). Jednym z moich atutów jest doświadczenie w prowadzeniu języka rosyjskiego. Prowadziłam zajęcia z języka rosyjskiego dla cudzoziemców (pół roku) na Uniwersytecie Łódzkim ze studentami piątego roku filologii rosyjskiej. Przez cztery lata prowadziłam zajęcia w Lublinie na UMCS. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w małych i dużych grupach.Przez rok pracowałam jako redaktor i korektor w czasopiśmie najwyższego poziomu (Krasnojarsk, 2010-2011). Mieszkam w Lublinie, jestem doktorantką UMCS. Zajmuję się teatrem rosyjskim w Polsce po przełomie ustrojowym. Jestem osobą odpowiedzialną, charyzmatyczną i kreatywną. Latwo nawiązuję kontakty ze studentami i uczniami. Zawsze powracam do Rosji, więc znam najnowsze tendencji w zmianie języka potocznego. Moje zainteresowania to nauka języków, literatura współczesna, teatr współczesny. Teatrem zajmuję się zarówno teorytycznie, jak i praktycznie. W kręgu moich zainteresowań jest również joga, gra na kławiszach i bębnach.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Julia Tężycka

Lektor j. angielskiego


Skończyłam filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbiam czytać współczesną prozę amerykańską i oglądać horrory, szczególnie te krwawe ;) To właśnie miłość do anglojęzycznej literatury i chęć czytania jej w oryginale zadecydowała o wyborze mojej drogi życiowej. Ważna w moim życiu jest także muzyka, przede wszystkim indie rock i rock alternatywny. Ostatnie dwa lata spędziłam w środkowej Argentynie, gdzie uczyłam angielskiego w różnych szkołach językowych i wymieniałam się doświadczeniami z tamtejszymi nauczycielami. Życie tam i codzienne drobne bitwy, a czasami wojny, z przeciwnościami pozwoliły mi poznać samą siebie i w rezultacie dorosnąć, cokolwiek to znaczy. Poza tym już zawsze będę tęsknić za szklankami fernetu wznoszonymi w grudniowym upale :) Obecnie mieszkam w Polsce, w małym urokliwym miasteczku, gdzie wszystko jest prostsze. Do zobaczenia na zajęciach!

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

dr Marta Ułańska

Lektor j. polskiego / Polish teacher


Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk humanistycznych. Od 2008 roku lektorka języka polskiego jako obcego. Po ukończeniu studiów związana z Katedrą Współczesnego Języka Polskiego UŁ. W latach 2013-2015 lektorka jpjo w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu w Giessen. Obecnie wróciła do Łodzi i uczy w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ. Jest trenerką szybkiego czytania i technik zapamiętywania, co bardzo pomaga w byciu na bieżąco z glottodydaktycznymi nowinkami. Język jest dla niej nie zbiorem reguł gramatycznych, a przede wszystkim narzędziem komunikacji. Dlatego naucza metodą komunikacyjną, a gramatykę przedstawia swoim słuchaczom w sposób funkcjonalny.Ponadto prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty dla nauczycieli. Członkini Federalnego Związku Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech. Każdą wolną chwilę spędza z dobrą książką. Jest miłośniczką kotów, górskich wędrówek i biegania.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Izabela Lenard

Lektor j. angielskiego


Mam na imię Izabela i jestem absolwentką filologii angielskiej. Oprócz mojej największej pasji, jaką jest oczywiście język angielski, interesuję się również medycyną. Być może gdyby nie fakt, iż moje nerwy nie są ze stali, zostałabym lekarzem. Wolne chwile spędzam między innymi na czytaniu książek. Thrillery medyczne należą do moich ulubionych, w szczególności te autorstwa Robina Cooka. Książką, którą szczególnie polecam jest „Chromosom 6”, więc jeśli wśród Was są osoby, które dzielą ze mną zainteresowanie współczesną medycyną, zachęcam do lektury. Swój wolny czas staram się również spędzać aktywnie, ale nie będę ukrywać, że czasami brakuje mi motywacji. Oprócz tego bardzo lubię oglądać programy kulinarne oraz różnego rodzaju filmy dokumentalne. Moim najświeższym małym osiągnięciem jest nauka szycia na maszynie, co pozwala mi na stworzenie „czegoś” dla siebie :) Cel na najbliższe miesiące: opanować język niemiecki do perfekcji. Mam nadzieję, że w tym przypadku motywacji nie zabraknie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do usłyszenia na zajęciach!

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Leszek Gielniak

Lektor j. angielskiego


Zajmuję się nauczaniem języka angielskiego od 12 lat na różnych poziomach. W trakcie swojej pracy zawodowej miałem okazję pracować ze wszystkimi kategoriami wiekowymi w szkołach publicznych – od dzieci w wieku przedszkolnym do osób dorosłych. Prowadziłem i prowadzę kursy dla dzieci i młodzieży jak i dla osób na stanowiskach kierowniczych w firmach, instytucjach i innych placówkach. Charakteryzuje mnie wytrwałość, komunikatywność, życzliwość w stosunku do słuchaczy, umiejętność współdziałania jak i łatwość przechodzenia od jednej czynności do drugiej osoby i konsekwencja w działaniu. Nie mam problemów z nawiązywaniem nowych kontaktów, wykazuje dużą otwartość na nowe techniki pracy oraz nowoczesne technologie. Podczas pracy wykorzystuje szereg różnych metod nauczania w zależności od sytuacji – od podającej przez problemową, aktywizującą i eksponującą. Największy nacisk kładę na rozbudzanie kreatywności słuchacza, motywowanie do samodzielnego rozwiązywania problemu poprzez udzielanie wskazówek oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Anna Paluch

Lektor j. hiszpańskiego


Ukończyłam Filologię Hiszpańską i Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Studiowałam na Universidad de Extremadura w Cáceres, Hiszpania - Wydział Filozofii i Nauk Humanistycznych oraz pracowałam w Centrum Językowym CLIC International House Sevilla, Hiszpania. W nauce każdego języka ważne, aby zdobytą wiedzę o gramatyce i leksyce języka wykorzystywać w komunikacji - rozmowach z innymi i słuchać ze zrozumieniem. Nauka języka to systematyczny proces powtarzania tj. gra na skrzypach - nie ćwiczysz to zapominasz i wychodzisz z formy. Myślę, że warto zapisać się na kurs hiszpańskiego i przeżyć niezapmnianą przygodę, która zaowocuje znajomością hiszpańskiego i ogromną satysfakcją! Saluditos :)

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Partycja Frączek

Lektor j. angielskiego


Mam na imię Patrycja. Pasja, jaką są dla mnie języki obce miała ogromny wpływ na wybór mojego wykształcenia - a więc filologii angielskiej w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Jozefa Tischnera w Krakowie. Moja słabość do wszystkiego co nowe, nieodkryte i związane z innymi krajami przekształciła się w długotrwały związek z językiem angielskim oraz rosyjskim, które towarzyszą mi do dnia dzisiejszego. Oddalając się od tematów czysto językowych, moje drugie zainteresowanie to sport. Pasjonuje się różnymi dyscyplinami, jednak szczególne miejsce w moim sercu od zawsze zajmuje piłka siatkowa. Kiedy tylko mam czas staram się grać lub kibicować na rożne sposoby - od oglądania transmisji w telewizji, poprzez aktywne kibicowanie naszej drużynie narodowej w meczach na żywo. Jako była zawodniczka, zachęcam do uprawiania tego wspaniałego drużynowego sportu. Połączenie moich sportowych oraz językowych zamiłowań daje efekt w postaci aktywnego nauczania języka angielskiego - jeśli chcecie się o tym przekonać , zapraszam do wspólnej pracy na zajęciach:)

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Roy Haworth

native speaker of English


Hi, I’m Roy! I’m a CELTA-qualified British native speaker who is based in the lovely town of Tarnobrzeg, which is near the even lovelier Sandomierz. I’ve been teaching for twenty years now and am still not tired of it! I love teaching because I love meeting new people and exchanging both ideas and opinions with them. My teaching experience has been quite varied: among other things, I spent nine years teaching at the Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych in Sandomierz and also spent a couple of years teaching Business English in companies in Stuttgart and the surrounding area (Germany), including Daimler-Chrysler. What’s my teaching style? Well, I base the content of my courses on my students’ interests and needs, so no two courses are the same. I also like to use a lot of humour in my teaching. I must confess to being a music freak and like listening to almost every kind of music (NOT including techno or Disco Polo!). Moreover, I do like to get my nose into a good book every now and again: my favourite writer is the Turkish writer Orhan Pamuk. I went to the northeastern US nearly six years ago and can’t stop dreaming about going back there. If only I had the money to do it (sigh!)! Oh, and in case you’re wondering, I hold degrees in French from the two universities mentioned above and speak Polish, French and German. Anyway, hope to be teaching you soon! :-)

nauka angielskiego niemieckiego przez skype