Nauka

Języków Obcych

przez SKYPE

Ucz się w domu

o wybranej przez siebie porze!

Lektorzy

Przedstawiamy sylwetki naszych lektorów. Każdy lektor posiada stosowne wykształcenie filologiczne i pedagogiczne, dlatego nasi uczniowie mogą mieć pewność, że zajęcia są zawsze prowadzone przez profesjonalną kadrę.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Klaudia Kalinowska

Lektor j. francuskiego


Swoją przygodę z językiem francuskim rozpoczęłam w liceum. W zasadzie to nawet wcześniej, będąc w gimnazjum oglądałam filmy, w których grał zabawny Louis de Funès. Od razu zakochałam się w tym języku, a w jego wyjątkowym akcencie i we francuskim "r". W 2017 roku ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku filologia romańska ze specjalizacją nauczycielską na Uniwesytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miałam okazję zaznajomić się ze specyfiką pracy nauczyciela w szkole i uzyskałam uprawnienia do nauczania języka francuskiego w szkole podstawowej. Kilka miesęcy temu wróciłam ze styendium. Spędziłam 4 miesiące we Francji studiując w Rennes, w malowniczej Bretanii. Obecnie jestem na drugim roku studiów magisterskich na tym samym kierunku, odbywam praktyki w liceum i udzielam korepetycji. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie, biorąc pod uwagę jego zainteresowania i predyspozycje. Lubię zarażać uczniów moim pozytywnym nastawienie do języka francuskiego. W wolnym czasie gram w siatkówkę, biegam i spędzam czas z moimi zwierzakami.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Marta Boińska

Lektor j. angielskiego


Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, które zdobywałam szkoląc osoby w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania językowego nie tylko w Polsce, ale również w Azji (w Nepalu). Swoją pasję do nauczania łączę z psychologią. Z doświadczenia wiem, że przy odpowiednim poziomie motywacji i adekwatnie dostosowanym wsparciu ze strony nauczyciela, można osiągnąć każdy cel. Dbam o to, by zajęcia odbywały się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, stanowiły inspirację do dalszej nauki, były dopasowane do indywidualnych potrzeb ucznia. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, jestem otwarta na nowe rozwiązania i inspiracje. W czasie wolnym uwielbiam podróżować, najlepiej z plecakiem, z dala od utartych szlaków oraz czytać książki. Obecnie dzielę moje życie między Polskę a Norwegię, która stała się moim drugim domem.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Paulina Michalska

Lektor j. hiszpańskiego


Jestem absolwentką kilku kierunków różnych uczelni wyższych – między innymi podyplomowych studiów dla tłumaczy i nauczycieli języka hiszpańskiego. Moje życie prywatne i zawodowe skupia się wokół Hiszpanii: posiadam bogate doświadczenie w pracy jako tłumacz i nauczyciel, obecnie mieszkam i studiuję w Murcji. Moje pasje przekładają się na życie zawodowo-naukowe: publikuję, aktywnie uczestniczę w konferencjach, zajmuję się szerzeniem wiedzy o kulturze i historii regionu Murcji. Moją pasją są podróże – najczęściej szlakami urokliwych wiosek Castilli-La Manchy – oraz literatura, sztuka i zwyczaje krajów hiszpańskojęzycznych, którą namiętnie tłumaczę. Chciałabym zarazić moimi zainteresowaniami osoby ciekawe i chętne do nauki,łącząc wiedzę podręcznikową z żywą kulturą Półwyspu Iberyjskiego, na którą składają się nie tylko paella, Sagrada Familia i Real Madrid, ale równieżposzarzałe od kurzu pustynnego gaje oliwne, krwawe korridy czy bezpardonowy sposób bycia. W nauczaniu kładę nacisk na konwersacje i, mając na uwadze, że język jest tworem żywym i nieustannie zmieniającym się, wzbogacam słownictwo standardowe o sformułowania zaczerpnięte z życia codziennego. Na zajęciach stosuję różnorodne metody, które pozwalają na aktywizację ucznia oraz utrzymanie stałego rytmu pracy.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Klaudia Drobny

Lektor j. niemieckiego


Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i choć nie było łatwo, to z perspektywy czasu uważam, że było warto. Dzięki ukończonym studiom mogę obecnie spełniać się w zawodzie jakim jest lektor języka niemieckiego. Obserwowanie efektów współpracy z uczniem przynosi mi wiele satysfakcji. Oprócz nauki na Uniwersytecie miałam okazję wielokrotnie przebywać w krajach niemieckojęzycznych, dzięki czemu niemiecki przestał być dla mnie językiem typowo książkowym. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie, mając na uwadze zainteresowania i możliwości osoby, z którą się uczę. Lubię przekonywać moich uczniów, że ten niemiecki to jednak nie jest wcale taki straszny! W wolnym czasie poświęcam się muzyce, która również daje mi wiele radości. Od dziecka śpiewam, a odkąd mieszkam w Krakowie tworzę również duet muzyczny.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Patrycja Pociask

Lektor j. niemieckiego


Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku filologia germańska o specjalizacji nauczycielskiej. Obecnie pracuję jako Specjalista ds. dokumentacji technicznej w międzynarodowej firmie. Nauczanie języka niemieckiego od zawsze było moją pasją, sprawia mi ono ogromną radość. W przeciągu kilkuletniego doświadczenia w bezpośrednim uczeniu języka niemieckiego w szkołach językowych poznałam wielu interesujących ludzi. Do każdego ucznia/słuchacza staram się podchodzić indywidualnie z uwzględnieniem jego wymagań i zainteresowań. Podczas nauki języka niemieckiego duży nacisk kładę na słownictwo i gramatykę, lecz najbardziej na komunikatywność wypowiedzi. Prywatnie interesuję się światem mody i kina zagranicznego. Moją pasją są podróże małe i duże, natomiast pasją zawodową jest język niemiecki administracyjno-biznesowy i techniczny.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Krzysztof Szałaj

Lektor j. angielskiego


Językiem angielskim interesuję się od zawsze. Zaczęło się od komiksów i plakatów filmowych. Jako dziecko, zdałem sobie sprawę, że bardzo dobrze pamiętam angielskie słowa i ich pisownię. Wszystko nabrało zawrotnego tempa od studiów. Byłem w swoim żywiole. Ale to nie znaczy, że studia były łatwe. Nauka języka obcego to nie tylko gramatyka, słowa i czasy. Od początku trzeba również ćwiczyć swoje nastawienie, podejście, motywację, konsekwencję, samoocenę, pewność siebie i chęć komunikacji. Uczymy się, żeby obcować z innymi ludźmi a nie tylko dla siebie. Pamiętajmy: ,,Można zwiedzić cały świat i nic nie zobaczyć’’, ,, Można znać trzy języki i w żadnym z nich nie mieć nic do powiedzenia’’, oraz słowa Bruce Lee: ,, Nie boję się kogoś, kto trenował tysiąc kopnięć; boję się kogoś, kto trenował jedno kopnięcie tysiąc razy’’. Uwielbiam muzykę, przede wszystkim elektroniczną, interesuje mnie Car audio, szukam natchnienia w Coachingu, inspiruje mnie Mindfulness.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Karolina Fido

Lektor j. angielskiego


Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, tłumacz oraz lektor języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu dorosłych i dzieci. Na zajęciach preferuję przyjazną atmosferę z naciskiem na swobodną konwersację oraz zachęcenie do nauki poprzez poruszanie tematyki skupionej wokół zainteresowań ucznia. Staram się być na bieżąco z nowinkami z różnych dziedzin i regularnie kompletuję własną bibliotekę ciekawych materiałów. Pośród moich ulubionych źródeł znajdują się m.in. nagrania z TED talków oraz artykuły poruszące kwestie od popkultury poprzez różne dziedziny naukowe aż po politykę międzynarodową.Podręczniki oraz standardowe ćwiczenia są u mnie wsparciem w nauczaniu, a nie główną jego osią. Poza nauczaniem jestem zaangażowana w organizację gier fabularnych dla lokalnych oraz międzynarodowych odbiorców i staram się w ten sposób promować rózwój kulturalny poprzez roleplay i storytelling.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Patrizia Crispo

Lektor j. niemickiego / angielskiego


Mam na imię Patrizia, z wykształcenia jestem nauczycielką języka niemieckiego. Studiowałam zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Od najmłodszych lat ogromną radość sprawiała mi nauka języków obcych i tą pasją chciałabym również zarażać moich uczniów. Duży nacisk kładę na komunikatywność w naucę. Formy pracy na lekcji zawsze dostosowuję do poziomu uczących się, jestem otwarta na ich potrzeby i wyrozumiała. W wolnym czasie oglądam dobre filmy i seriale (również niemieckiej produkcji), a te najlepsze zawsze staram się wkomponować w lekcję, aby jeszcze bardziej zachęcić do nauki tego pięknego języka.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Karolina Zając

Lektor j. hiszpańskiego / angielskiego


Magister Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiadam dwa certyfikaty językowe, DELE C1 z języka hiszpańskiego oraz CAE z języka angielskiego. Miałam okazję studiować w Hiszpanii w ramach wymiany Erasmus: w Sewilli (Wydział Ekonomiczny) oraz w Santiago de Compostela (Wydział Geografii i Historii), a obecnie mieszkam w Meksyku, co pozwoliło mi poznać oba kraje z perspektywy lokalnego mieszkańca. Staram się być na bieżąco z wydarzeniami w Ameryce i na Półwyspie Iberyjskim, nieustannie rozwijam też swoją wiedzę w zakresie kultury i historii tych obszarów. Interesują mnie różnice w regionalnych wariantach języka hiszpańskiego, zwłaszcza dialekt andaluzyjski, galicyjski i wpływy języka maya na Jukatanie. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w tłumaczeniach oraz nauczaniu dorosłych, zwłaszcza pracowników branży turystycznej oraz osób wyjeżdżających za granicę. Podczas zajęć skupiam się na mówieniu i rozumieniu języka obcego, uczę myślenia kreatywnego oraz umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W czasie wolnym gram na ukulele, a piosenki i materiały audiowizualne są częstym elementem prowadzonych przeze mnie zajęć.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Caroline Juchniewicz

Native speaker of English


Hello! My name is Caroline, and I am a native English teacher living in Poland. I was born and raised in Ontario, Canada where I had the opportunity to attain a Diploma in Business at a local College. I then decided to pursue a bachelor’s degree in Business Administration from Davenport University in Michigan, USA. I have always had a passion for business and the versatility of the study. While in University, I completed numerous hours of volunteer work at a local elementary school. I was responsible for teaching and mentoring students between the ages of seven and ten. This is when I discovered my passion for teaching and working with others. Upon the completion of my studies I spent a number of years working in the corporate world. I also continued teaching, except this time online and focusing on English. A few years later, with my passion for teaching growing, I decided to travel to Poland where I had the opportunity to take a teaching position. I truly appreciate teaching English as a second language because it allows me to meet many different people and help them overcome their challenges. Teaching has given me the opportunity to discuss a wide range of subjects and topics while getting unique perspectives from people of all walks of life. I have now been living in Poland for over a year and am fascinated by the culture. Whenever I have the time I love to travel to different cities in Poland and see all that they have to offer. I hope to meet you soon!

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Maria Witeska

Lektor j. angielskiego / włoskiego


Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku lingwistyka stosowana w zakresie dwóch języków obcych : włoskiego i angielskiego. Od kilku lat udzielam korepetycji z języka angielskiego oraz włoskiego. Pracowałam także dla szkoły językowej w Warszawie. Uczę zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Podczas nauki stawiam na mówienie, ograniczając do minimum użycie języka polskiego. Zawsze staram się przygotować materiał do potrzeb i celów ucznia oraz jego zainteresowań. Moją pasją są podróże, odwiedziłam już 25 krajów i ciągle chce poznawać nowe miejsca, ludzi i smaki.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Patrycja Bogdańska

Lektor j. niemieckiego


Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, co jednak ważniejsze jako dziecko mieszkałam w Niemczech. Dorastałam dwujęzycznie i miałam bezpośredni kontakt z językiem mówionym. W nauczaniu stawiam oczywiście na naukę gramatyki i słówek, ale również na to by oprócz samych „suchych” ćwiczeń dużo rozmawiać. Zdecydowanie nie stawiam na jedną konkretną metodę nauczania. Za każdym razem staram się dobrać metodę w zależności od potrzeb ucznia i tego co ułatwia mu naukę. Dodatkowo dodam, że nie grozi ze mną nuda. Jestem wymagająca, ale przy tym potrafię również wskrzesić dawkę humoru.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Luiza Borowska

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Luiza i język niemiecki to moja największa pasja. Studiowałam filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Freie Universität w Berlinie. Mam ponad 10. letnie doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych, w tym ponad trzyletnie w nauczaniu online. Pracowałam też wiele lat w branży biznesowej w obsłudze klienta oraz w dziale księgowości z językiem niemieckim. W życiu prywatnym i zawodowym wyznaję zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach. Żeby nauczyć się języka, wcale nie trzeba mieć wielkiego talentu, wystarczy dopasować skuteczną metodę do indywidualnych potrzeb i osobowości, co staram się robić na co dzień. Podczas zajęć zarażam pozytywną energią i zachęcam do mówienia po niemiecku już od pierwszej lekcji łącząc metody tradycyjne z niekonwencjonalnymi. Wolny czas spędzam aktywnie z rodziną, śpiewam w zaciszu domowym, eksperymentuję w kuchni oraz uczę się innych języków.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

dr Magdalena Donderowicz

Lektor j. niemieckiego / polskiego


W latach 2002-2016 Adiunkt w Zakładzie Komunikacji Językowej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego i niderlandzkiego wśród młodzieży jak i osób dorosłych. Przygotowanie pedagogiczne, jak i wiedzę w zakresie metodyki nauczania języków obcych zdobyła na studiach Filologii Germańskiej oraz na studiach doktoranckich z zakresu językoznawstwa. Jej zainteresowania naukowe to głównie języki indogermańskie, językoznawstwo porównawcze indoeuropejskie oraz akwizycja języków obcych. Trenerka posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych jak i grupowych dla obcokrajowców. Pracuje z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych min. platform edukacyjnych oraz innych narzędzi internetowych pomocnych przy nauczaniu j. obcych. W latach 2016-2018 pracowała w firmie BVU GmbH w Niemczech jako lektor j. niemieckiego dla uchodźców. Podczas pobytu w Niemczech zdobyła uprawnienia do przeprowadzania egzaminów z j. niemieckiego na poziomach A1-B2+ (TELC) oraz licencję na nauczanie j. niemieckiego dla analfabetów (Uniwersytet Herdera w Lipsku). Od 2018 roku zajmuje się nowoczesnymi technologiami związanymi z tworzeniem oprogramowania dla tzn. asystentów mowy. Pracuje nad udoskonaleniem oprogramowania software w zakresie zastosowania j. niemieckiego w w/w urządzeniach.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Magdalena Kaczmarek

Lektor j. francuskiego


Przygodę z językiem francuskim zaczęłam już w liceum wtedy też pokochałam ten język i pomagałam moim kolegom w nauce. Zrozumiałam, że uczenie francuskiego jest moją pasją aby rozwijać moje zainteresowania w dziedzinie dydaktycznej ukończyłam filogię romańską w zakresie naucznia języka francuskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu jak i również Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy, gdzie odbyłam liczne praktyki w przedszkolu, w szkole podstawowej oraz w liceum. Od roku czasu uczę francuskiego na wszystkich poziomach zaawansowania: podstawowym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym. Podczas zajęć stawiam na komunikację, ciekawe materiały oraz miłą atmosferę. Nieustannie rozwijam moje umiejętności w zakresie nauczania języka francuskiego. Chętnie pomogę w nauce, dzieciom, młodzieży jak i osobom dorosłym. Chciałabym by moi uczniowie również pokochali ten język. Gwaratuję miłą i efektywną naukę.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Justyna Solf

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Justyna i pochodzę z dolnego Śląska. Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się od samodzielnej nauki w domu. Mimo usilnych starań i ogromu wkładanej w naukę pracy, nie potrafiłam zrozumieć bardzo wielu zagadnień, dlatego też postanowiłam kontynuować naukę w szkole językowej, gdzie odkryłam, że język niemiecki to moja prawdziwa pasja, która stała się jednocześnie zawodem. Już podczas studiów rozpoczęłam pracę jako lektor i kontynuuję ją do dziś. Niesamowitą radość sprawia mi patrzenie na rozwój językowy moich uczniów, dlatego wiem, że nauczanie nigdy mi się nie znudzi.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Anna Swoboda

Lektor j. angielskiego


Jestem studentką studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim i absolwentką filologii angielskiej oraz francuskiej. Od dwóch lat prowadzę zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego i francuskiego na uczelni.Miałam także okazję nauczać języka angielskiego w ramach wolontariatu w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży „Kana” w Sosnowcu oraz podczas pobytu w Paryżu, gdzie studiowałam przez rok w ramach programu Erasmus. W nauczaniu najważniejsza jest dla mnie komunikacja, kontakt z żywym językiem i indywidualne podejście do każdego ucznia. Cenię także miłą atmosferę, dzięki której zajęcia stają się o wiele przyjemniejsze! Myślę, że każdy jest w stanie nauczyć się języka obcego, jeśli tylko chce. Sama obecnie próbuję swoich sił w języku hiszpańskim. Od ukończenia studiów magisterskich pracuję także jako tłumacz języka angielskiego i francuskiego.Moją pasją są podróże (zwłaszcza do Francji i Afryki), śpiew oraz literatura senegalska, której tajniki zgłębiam w ramach pracy doktorskiej.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Piotr Kalarus

Lektor j. angielskiego


Jestem absolwentem filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Posiadam doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych. Pracując od wielu lat w firmie o międzynarodowym zasięgu, doskonalę swój warsztat z zakresu języka biznesu. Lubię dobre kino, dobrą kuchnię i piłkę nożną.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Justyna Ciesielska

Lektor j. angielskiego


Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam też tamtejsze Kolegium Języków Obcych. Przez rok uczyłam w szkole językowej, gdzie przygotowywałam i prowadziłam zajęcia. Od wielu lat udzielam korepetycji – zarówno dorosłym, jak i uczniom w wieku szkolnym. Pracowałam też w firmie Imperial Tobacco, gdzie tłumaczyłam anglojęzyczną dokumentację na język polski. Hobbystycznie zajmuję się fotografią (wykonywałam między innymi wizualną relację z festiwalu Tauron Nowa Muzyka czy koncertu Sleep Party People, z których wokalistą miałam też przyjemność przeprowadzić wywiad po angielsku). Zdjęcia mojego autorstwa można znaleźć na portalu Photo Vogue czy w tomiku poetyckim Ireny Michalskiej. Oprócz tego, uwielbiam literaturę, zwierzęta i dobre kino.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Anna Adamaszek

Lektor j. francuskiego i hiszpańskiego


Jestem absolwentką filologii francuskiej Uniwersytetu Śląskiego. Podczas studiów odbyłam dwie wymiany studenckie w ramach programu Erasmus+, na pierwszym etapie studiów był to wyjazd do Francji oraz w późniejszym okresie do Hiszpanii. Podczas trwania studiów pracowałam również jako tłumacz francuskiego na język angielski. Jeśli chodzi o nauczanie to języka francuskiego uczę indywidualnie od około 5 lat, język hiszpański zaczęłam nauczać po powrocie z Hiszpanii. Podczas zajęć najważniejsza jest dla mnie miła atmosfera i dostosowanie systemu nauki oraz jej intensywności do poziomu i oczekiwań danego kursanta. Staram się urozmaicać każde zajęcia, oczywiście w ramach możliwości, aby każda godzina nauki choćby ciężkich zagadnień gramatycznych była przyjemnością. Jestem pasjonatką podróży i możliwości wykorzystywania każdej nowo nabytej umiejętności językowej w praktyce. Uważam również, że każda podróż i komunikacja w języku obcym dodaje nam motywacji i chęci poznawania coraz to więcej.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Magdalena Smołucha

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Magdalena i jestem absolwentką filologii germańskiej ze specjalizacją nauczycielską. Dotychczasowa praca zawodowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że nauczanie to pasja, którą można dobrze realizować tylko przy doskonałym przygotowaniu merytorycznym. Dbając o samorozwój na wielu płaszczyznach, regularnie staram się uczestniczyć w różnego rodzaju kursach i szkoleniach z zakresu metodyki i pedagogiki. Kilkukrotny wyjazd do Niemiec i praca w charakterze Au-Pair pozwoliły mi na rozwinięcie komunikacyjnych kompetencji językowych oraz na poznanie kraju niemieckojęzycznego z perspektywy „zwykłego mieszkańca”. W swoich metodach nauczania staram się pokazywać uczniom, że poznawanie języka niemieckiego może być pasjonujące, a nauka to nie tylko przyswajanie zasad gramatycznych, ale także poznawanie specyfiki języka i codziennych zwrotów – często pomijanych w podręcznikach. Pracując z uczniami w różnym wieku posiadam doświadczenie nauczania na różnych poziomach – od podstawowego do zaawansowanego. Wśród moich zainteresowań główne miejsce zajmuje metodyka. Pasjonuję się także krajoznawstwem państw niemieckojęzycznych. W wolnych chwilach oddaję się natomiast mojej ogromnej pasji jaką jest cukiernictwo.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Ewa Kuczek

Lektor j. angielskiego


Mam na imię Ewa i pochodzę z niewielkiej miejscowości w Małopolsce. Jestem absolwentką wydziału filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Uniwersytetu Śląskiego. Od ponad 9 lat jestem czynnym nauczycielem języka angielskiego. Uważam, że nauka języka nie musi ograniczać się tylko do sztywnych regułek gramatycznych, gdyż najistotniejsze jest nauczanie kompleksowe i dające satysfakcję. Staram się posługiwać różnorodnymi metodami aktywizującymi, choć ciągle poszukuję nowych rozwiązań metodycznych. Potrafię dostosować się do oczekiwań strony uczącej się.Jestem osobą, która na co dzień stara się korzystać z życia. Mam wiele zainteresowań, które już dawno przerodziły się w pasję. Interesuję się literaturą, filmem i muzyką. Jestem osobą aktywną, która lubi jazdę na rowerze i sporty walki. Dążę do celu i stawiam przed sobą nowe wyzwania, gdyż uczymy się przez całe życie, a na rozwijanie pasji nigdy nie jest za późno.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Ekaterina Sharapova

Lektor j. rosyjskiego, native speaker


Ukończyłam filologię rosyjską na Syberyjskim Universytecie Federalnym (Krasnoyarsk). Jednym z moich atutów jest doświadczenie w prowadzeniu języka rosyjskiego. Prowadziłam zajęcia z języka rosyjskiego dla cudzoziemców (pół roku) na Uniwersytecie Łódzkim ze studentami piątego roku filologii rosyjskiej. Przez cztery lata prowadziłam zajęcia w Lublinie na UMCS. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w małych i dużych grupach.Przez rok pracowałam jako redaktor i korektor w czasopiśmie najwyższego poziomu (Krasnojarsk, 2010-2011). Mieszkam w Lublinie, jestem doktorantką UMCS. Zajmuję się teatrem rosyjskim w Polsce po przełomie ustrojowym. Jestem osobą odpowiedzialną, charyzmatyczną i kreatywną. Latwo nawiązuję kontakty ze studentami i uczniami. Zawsze powracam do Rosji, więc znam najnowsze tendencji w zmianie języka potocznego. Moje zainteresowania to nauka języków, literatura współczesna, teatr współczesny. Teatrem zajmuję się zarówno teorytycznie, jak i praktycznie. W kręgu moich zainteresowań jest również joga, gra na kławiszach i bębnach.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

Julia Tężycka

Lektor j. angielskiego


Skończyłam filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbiam czytać współczesną prozę amerykańską i oglądać horrory, szczególnie te krwawe ;) To właśnie miłość do anglojęzycznej literatury i chęć czytania jej w oryginale zadecydowała o wyborze mojej drogi życiowej. Ważna w moim życiu jest także muzyka, przede wszystkim indie rock i rock alternatywny. Ostatnie dwa lata spędziłam w środkowej Argentynie, gdzie uczyłam angielskiego w różnych szkołach językowych i wymieniałam się doświadczeniami z tamtejszymi nauczycielami. Życie tam i codzienne drobne bitwy, a czasami wojny, z przeciwnościami pozwoliły mi poznać samą siebie i w rezultacie dorosnąć, cokolwiek to znaczy. Poza tym już zawsze będę tęsknić za szklankami fernetu wznoszonymi w grudniowym upale :) Obecnie mieszkam w Polsce, w małym urokliwym miasteczku, gdzie wszystko jest prostsze. Do zobaczenia na zajęciach!

nauka angielskiego niemieckiego przez skype

dr Marta Ułańska

Lektor j. polskiego / Polish teacher


Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk humanistycznych. Od 2008 roku lektorka języka polskiego jako obcego. Po ukończeniu studiów związana z Katedrą Współczesnego Języka Polskiego UŁ. W latach 2013-2015 lektorka jpjo w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu w Giessen. Obecnie wróciła do Łodzi i uczy w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ. Jest trenerką szybkiego czytania i technik zapamiętywania, co bardzo pomaga w byciu na bieżąco z glottodydaktycznymi nowinkami. Język jest dla niej nie zbiorem reguł gramatycznych, a przede wszystkim narzędziem komunikacji. Dlatego naucza metodą komunikacyjną, a gramatykę przedstawia swoim słuchaczom w sposób funkcjonalny.Ponadto prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty dla nauczycieli. Członkini Federalnego Związku Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech. Każdą wolną chwilę spędza z dobrą książką. Jest miłośniczką kotów, górskich wędrówek i biegania.

nauka angielskiego niemieckiego przez skype